Ethereum Haberleri

El Salvador Devlet Başkanı Bukele, 2022 Bitcoin tahminlerini açıkladı

El Salvador Devlet Başkanı Bukele, 2022 Bitcoin tahminlerini açıkladı, kripto haberleri bölümümüzde El Salvador Devlet Başkanı Bukele, 2022 Bitcoin tahminlerini açıkladı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. El Salvador Devlet Başkanı Bukele, 2022 Bitcoin tahminlerini açıkladı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

El Salvador Devlet Başkanı Bukele, 2022 Bitcoin tahminlerini açıkladı

Geçen Eylül ayında Bitcoin’i resmi para olarak kabul eden Orta Amerika ülkesi El Salvador’un Devlet Başkanı Nayib Bukele, 2022 tahminlerini paylaşımı yaptı.

Bukele, piyasa değeriyle en büyük kripto paranın bu sene 100 bin dolara ulaşacağını öngördüğünü açıkladı. Ayrıca Bukele’ye göre, 2022’de iki ülke daha Bitcoin’i yasal para olarak kabul edecek. Başkan bunun bunun yanında, El Salvador’da Bitcoin şehrinin inşasına başlanacağını, El Salvador’un çıkaracak olduğu Bitcoin tahvillerinin çok talep göreceği tahmininde bulundu. En son Bukele, ABD’de Nisan ayında düzenlenecek Bitcoin konferansında da büyük bir sürpriz bekliyor. Başkan, konferansın konuşmacı listesinde yer alıyor. El Salvador’un Bitcoin’i resmi para olarak kabulü de geçen seneki Bitcoin 2021’de duyurulmuştu.

2022 senesinden Bitcoin’e dair beklentiler büyük. Bukele’nin tahminlerinin ötesinde, bu sene ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), bir Bitcoin ETF’ine onay verebileceği belirtiliyor. Bunların dışında 2022’de daha fazla şirketin Bitcoin alması, büyük teknoloji şirketlerinin Bitcoin ile alakalı ürün ve hizmetler geliştirmeleri, bankaların Bitcoin teminatlı krediler vermeye başlamaları da bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu