Altcoin Haberleri

Elektrikli Porsche Macan’a yeni rakip: Polestar 4

Elektrikli Porsche Macan’a yeni rakip: Polestar 4 , ekonomi haberleri bölümümüzde Elektrikli Porsche Macan’a yeni rakip: Polestar 4 başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Elektrikli Porsche Macan’a yeni rakip: Polestar 4  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Elektrikli Porsche Macan’a yeni rakip: Polestar 4

Elektrikli Porsche Macan'a yeni rakip: Polestar 4

1995 senesinde kurulan Polestar, 2015’te İsveçli otomobil devi Volvo’ya katılmıştı. Volvo ardından Çinli Geely’e satıldıktan sonra, Polestar ayrı bir marka olarak yeniden faaliyetlerine başlamıştı.

2022 senesinin sonuna kadar 30 farklı pazara giriş yapacağını duyuran Polestar, ürün yelpazesini genişletmeye devam etmekte.

İlk modeli olan Polestar 1 ile bi hayli ses getiren marka, şimdilerde ise yeni bir elektrikli model üzerinde çalışıyor.

POLESTAR 4 YAKINDA GELİYOR

Polestar, yeni elektrikli modelinin adının Polestar 4 yer alacağını resmen açıkladı. Markanın CEO’su Thomas Ingenlath, halen tanıtmadıkları Polestar 3’ün ardından gelecek bu yeni model ile ilgiliki ilk detayları açıkladı.

polestar

Boyutları ve fiyatı ile birlikte giriş düzeysini temsil edecek araç, yere çok daha yakın olacak ve coupe benzeri bir tavan hattına sahip olacak.

Polestar, yeni SUV ile rekabetçi olmak istiyorsa fiyat aralıkları 55 bin dolara kadar çekmek zorunda. Bu da aracın yeni elektrikli Porsche Macan ile rekabete gireceği manasına geliyor. Otomobilin ne zaman karşımıza çıkacağına dair şimdilik herhangi bir açıklama yok.

Başa dön tuşu