Ethereum Haberleri

Elon Musk, 5 milyar dolarlık hisse sattı: 2016’dan beri ilk kez

Elon Musk, 5 milyar dolarlık hisse sattı: 2016’dan beri ilk kez, kripto haberleri bölümümüzde Elon Musk, 5 milyar dolarlık hisse sattı: 2016’dan beri ilk kez başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Elon Musk, 5 milyar dolarlık hisse sattı: 2016’dan beri ilk kez ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Elon Musk, 5 milyar dolarlık hisse sattı: 2016’dan beri ilk kez

Tesla CEO’su Elon Musk, dün akşam saatleri civarında yayımlanan belgelere göre, hemen hemen 5 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı. 2016’dan beri ilk kez Tesla hissesi satan Musk’ın elinde bu satıştan sonra 166 milyon hisse kaldı.

Söz konusu satışlar, bu hafta pazartesi, salı ve çarşamba günleri gerçekleştirildi. Çok sayıda işlemde, toplamda 4.5 milyon hisse satıldı.

Musk’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderdiği bilgilendirmede, satışın hisse senetleri opsiyon işlemlerinden doğan vergi sorumluluklarını karşılamak için yapıldığı kayıt edildi.

Tesla CEO’su, bir önceki günlerde Twitter’dan 60 milyonu aşkın takipçisi için bir anket yayımlamış ve elindeki Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satıp satmamayı sormuştu. 3.5 milyondan fazla oy kullanılırken yüzde 57.9’luk kesim, satmasını istemişti. Musk, anketin sonucu ne çıkarsa çıksın uyacağını ifade etmişti.

Twitter anketinin ardından Tesla’nın hisseleri, yüzde 15’ten fazla değer kaybetmişti.

Musk, 280 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilen kişisel servetiyle dünyanın en zengin insanı. Başarılı girişimcinin elde ettiği hemen hemen 5 milyar doların bir bölümüyle halihazırda elinde olduğu bilinen Bitcoin, Ether ve Dogecoin gibi kripto paralara ekleme yapıp yapmayacağı da merak konusu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu