Gündem

Elon Musk: Çip sıkıntısı seneye bitebilir

Elon Musk: Çip sıkıntısı seneye bitebilir , ekonomi haberleri bölümümüzde Elon Musk: Çip sıkıntısı seneye bitebilir başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Elon Musk: Çip sıkıntısı seneye bitebilir  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Elon Musk: Çip sıkıntısı seneye bitebilir

Elon Musk: Çip sıkıntısı seneye bitebilir

İtalya’daki bir teknoloji etkinliğine online katılım gösteren ABD merkezli elektrikli araç üreticilerinden Tesla’nın CEO’su Elon Musk, çip sorununun ‘kısa vadeli’ yer alacağını düşündüğünü dile getirdi.

“BİRÇOK ÇİP İMALAT TESİSİ İNŞA EDİLİYOR”

Reuters’ın haberine göre Elon Musk, “İnşa edilmekte olan çok sayıda çip imalat tesisi var ve gelecek yıla kadar iyi bir kapasiteye sahip yer alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Elon Musk: Çip sıkıntısı seneye bitebilir #1

ÇİP ÜRETİM DEVLERİ DE YENİ TESİS KURACAK

Daha önce, Intel ve TSMC gibi çip üretim devleri ABD’de yeni tesisler kurma planlarını açıkladı fakat bu tesislerin önümüzdeki bir kaç yıl içinde faaliyete geçmesi beklenmiyor.

Otomotivde çip ve hammadde krizinin faturası ağırlaşıyor. Markalar yıl sonu satış tahminlerini ardı sıra düşürürken, ihracatta ise 3. kez hedef aşağı çekildi. Yaşanan gelişmeler, tedarik sanayisinde de sipariş iptallerine neden oluyor.

Başa dön tuşu