Gündem

Elon Musk: En erken 5 yıl içinde insanlar Mars’a gidecek

Elon Musk: En erken 5 yıl içinde insanlar Mars’a gidecek , ekonomi haberleri bölümümüzde Elon Musk: En erken 5 yıl içinde insanlar Mars’a gidecek başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Elon Musk: En erken 5 yıl içinde insanlar Mars’a gidecek  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Elon Musk: En erken 5 yıl içinde insanlar Mars’a gidecek

Elon Musk: En erken 5 yıl içinde insanlar Mars'a gidecek

SpaceX’in yeni nesil uzay aracı olacak Starship, kargo ve insanları önce Ay yörüngesine ve ardından da Mars’a taşımak üzere geliştiriliyor.

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, insanları ne zaman Mars’a götüreceğini açıkladı.

“EN ERKEN 5 YIL İÇİNDE MARS’A GÖTÜRECEĞİZ”

Ünlü yayıncı Lex Friedman’ın podcast yayınında konuşan Musk, “SpaceX insanları ne zaman Mars’a götürmeye başlayacak? sorusuna, “En erken 5 yıl, en geç 10 yıl içinde insanları Mars’a götürebileceğiz. cevabını verdi.

Elon Musk: En erken 5 yıl içinde insanlar Mars a gidecek #1

Geliştirilen Starship aracının şimdiye kadar tasarladıkları en karmaşık ve en gelişmiş roket olduğunu söyleyen SpaceX CEO’su, “Uzay mekiğinin yörüngedeki ve Mars’taki ağırlığını hesaplamak ve aracı buna göre optimize etmek bizim başlıca görevimiz. dedi.

Geçtiğimiz mart ayında Sosyal paylaşım platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda SpaceX uzay mekiğini 2030 senesinden önce Mars’a indireceğini söyleyen Musk, bu hedefini gerçekleştirmek için yoğun bir biçimde çalışıyor.

Elon Musk, her gün 3 adet uzay mekiğini fırlatarak toplam 1 milyon insanı Mars’a göndermeyi planlıyor. Musk bunun yanı sıra uzay yolculuğunun toplamda 6 ay süreceğini söylüyor.

Başa dön tuşu