Ethereum Haberleri

Enjin destekli Efinity’ye Japon düzenleyicisinden onay

Enjin destekli Efinity’ye Japon düzenleyicisinden onay, kripto haberleri bölümümüzde Enjin destekli Efinity’ye Japon düzenleyicisinden onay başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Enjin destekli Efinity’ye Japon düzenleyicisinden onay ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Enjin destekli Efinity’ye Japon düzenleyicisinden onay

Japonya’da 2021 senesinde onay alan ilk kripto oyun token’ı Enjin destekli Efinity Token’ın (EFI) alım satımına 26 Ocak 2023 tarihinde Japonya Sanal ve Kripto Varlık Borsası Birliği (JVCEA) aracılığıyla onay geldi.

Gelen son bilgilere göre, Bitcoin ve Ether dahil olmak üzere 1 Şubat saygınlığıyla yalnızca 65 token Japonya Sanal ve Kripto Varlık Borsası Birliği (JVCEA) aracılığıyla onaylanmış durumda. Enjin Coin (ENJ), The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ) ve Klaytn (KLAY), EFI’ın katıldığı diğer onaylı metaverse/oyun token’larından bazıları içinde yer alıyor. Bunun yanı sıra Efinity, Enjin ekibi aracılığıyla geliştiriliyor.

Efinity arkasındaki Enjin “Yeşil Liste”de

Enjin (ENJ) 2021 senesinde onaylanan ilk metaverse/oyun token’ı olmuştu. Hatta ENJ ile SAND, JVCEA’nın 2022’deki “Yeşil Liste” token’ları içindeki tek metaverse/oyun token’larıydı.

Enjin’in Finans Direktörü ve Hukuk Direktörü Oscar Franklin Tan da yaptığı bilgilendirmede, “EFI’nin sıkı Japon tarama sürecini geçerek Japon geliştiriciler ve kullanıcılar aracılığıyla Efinity üzerine inşa edilmesini kolaylaştırdığını görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi. Japonya’nın Web3 hamlesini ve düzenleyici reformlarını hevesle takip ettiklerini söyleyen yönetici, diğer hükümetlerin de metaverse’ün inşasına yardımcı olmak adına benzer girişimlerde bulunmasını beklediklerini kelimelerine ekledi.

Japonya’da kripto sağlayıcılarına sıkı denetim

Japonya Ödeme Hizmetleri Yasası ikaznca, kripto varlık sağlayıcıları JVCEA aracılığıyla denetime tabi tutuluyor. Yeni token’ların titiz bir ön inceleme sürecinden geçmesi gerekiyor. Bu da Japonya’nın yerleşik ve sıkı token düzenleme çerçevesinin bir parçası olarak ön planda gözüküyor. Geçen ay Japan Times’ta yayına giren bir makalede ülke, kripto düzenlemelerinde “iyi gelişmiş” ve “erken hareket eden” bir ülke olarak tanımlanmıştı.

Web3’ü ekonomi politikasının bir ayağı haline getirme hedefi

Önde gelen Japon hukuk şifrketi Anderson Mori’nin yazdığı makalede, iktidardaki bazı Liberal Demokrat Parti milletvekilleri içinde Web3’ü Japonya’nın ekonomi politikasının temel direklerinden biri haline getirme yönünde bir hareketin olduğu yer aldı. Mori, LDP ekibinin Web3 ve kripto şirketlerine uygun bir ekonomik ortamı oluşturmak için çalıştığını da paylaşımı yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu