Kripto Haberleri

Erdoğan Duyurmuştu: Yeni Altın Uygulaması Açıklandı!  

Erdoğan Duyurmuştu: Yeni Altın Uygulaması Açıklandı!  , kripto para takipçileri için Erdoğan Duyurmuştu: Yeni Altın Uygulaması Açıklandı!   ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Erdoğan Duyurmuştu: Yeni Altın Uygulaması Açıklandı!   başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Erdoğan Duyurmuştu: Yeni Altın Uygulaması Açıklandı!  

Geçen günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla açıklanan altın uygulamasına yönelik düzenleme, Resmi Gazete’de yayımlandı. Peki, şimdi neler olacak? Kriptosite.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın düzenlemesi, Resmi Gazete’de yayımlandı

Geçen günlerde dolar ve altın sert yükseliş gerçekleştirmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığu yeni finansal uygulamaların ortaya çıkmasının ardından durulmuştu. Şimdi ise Cumhurbaşkanı’nın söz ettiği uygulama, Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu düzenlemeye göre vatandaşların altın hesaplarını TL mevduat hesaplarına çevirmesi durumunda vade farkı ödenecek.

Son Düşüşü Haber Veren Ekonomistten Bomba Altın Yorumları!

Yurt içinde yerleşik ikamet edenlerin altın mevduat ve katılım fonu hesaplarının TL vadeli mevduat ve katılma hesaplarına dönüştürülmesi durumunda fon sahipleri desteklenecek. Resmi Gazete’de bulunan ifadelere göre vade sonunda TL mevduat hesabı sahibine anapara ile faiz ödenecek. Katılım hesabı sahibine, vade sonundaki katılma hesabı bakiyesi ödenecek. Katılma hesabı sahibine yapılan ödeme, banka aracılığıyla gerçekleştirilecek. Bu hesaplardan vade zamanı dolmadan önce çekim yapılması durumunda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) fiyat farkını ödemeyecek. Ayrıca hesaplar, bu destekten bir seferliğine yararlanabilecek.

Geçen haftanın başında 1.060 liraya kadar git gide artan gram altın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından 600 liraya geriledi. Yazım sırasında, yüzde 4.63’lük bir yükseliş ile 718 liradan el değiştiriyor ve son bir haftanın en yüksek düzeysine yaklaşıyor gibi görünmekte. Uzun süredir 11 lira civarında duran dolar ise yazım sırasında 12.25 lira düzeylerinde el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu