Ekonomi Haberleri

Erzurum ile Artvin’i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli yarın açılıyor

Erzurum ile Artvin’i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli yarın açılıyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Erzurum ile Artvin’i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli yarın açılıyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Erzurum ile Artvin’i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli yarın açılıyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Erzurum ile Artvin’i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli yarın açılıyor

Erzurum ile Artvin'i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli yarın açılıyor

Şehirleri ve mühim bağlantıları birbirine bağlayan tünellerde birisi olan ve özel imalatlara yer verilen Pirinkayalar Tüneli’nde sona gelindi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu Doğu Karadeniz’e bağlayacak Pirinkayalar Tüneli’nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle katılacağı merasimle yarın gerçekleştirilecek.

PİRİNKAYALAR TÜNELİ ERZURUM VE ARTVİN’İ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK

Erzurum ile Artvin’i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli ile turizm ve ticaret merkezlerine ulaşım yönünden kolaylık sağlanacak.

Erzurum ile Artvin i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli yarın açılıyor #1

TÜNEL 3,34 KİLOMETRE

2 bin 272 metre uzunluğunda, tek tüpten oluşan tünel projesinin toplam uzunluğu 1.070 metrelik bağlantı yoluyla 3,34 kilometreye ulaşıyor.

ULUSAL VE ULUSLARARASI BAĞLANTILARIN BİR PARÇASI

Proje ile Erzurum ve Artvin’e ait havalimanları Artvin Limanı ile bütünleştirilerek, ulusal ve ülkeler arası bağlantıların parçası olacak.

TÜNEL TURİZME VE EKONOMİYE HİZMET EDECEK

Aynı zamanda iç ve dış turizm sirkülasyonunun sağlanmasıyla bölgenin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sunulacak.

Erzurum ile Artvin i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli yarın açılıyor #2

YOLU 680 METRE KISALTIYOR

Mevcut yolun 680 metre kısalacağı projeyle, yıllık toplam 17,6 milyon lira tasarruf edilecek ve karbon salımı 230 ton azalacak.

Pirinkayalar Tüneli’nin inşasında, yörenin sahip olduğu yüksek turizm potansiyeli ve tünel güzergahının 1. derecede doğal sit alanı içinde kalması sebebiyle yüksek hassasiyet gösterilirken, projede özel imalatlara yer verildi.

Başa dön tuşu