Kripto Haberleri

Ethereum Mucidi Vitalik Buterin Şaşırttı: Bu 2 Altcoin’e İşaret Etti!

Ethereum Mucidi Vitalik Buterin Şaşırttı: Bu 2 Altcoin’e İşaret Etti!, kripto para takipçileri için Ethereum Mucidi Vitalik Buterin Şaşırttı: Bu 2 Altcoin’e İşaret Etti! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Ethereum Mucidi Vitalik Buterin Şaşırttı: Bu 2 Altcoin’e İşaret Etti! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Ethereum Mucidi Vitalik Buterin Şaşırttı: Bu 2 Altcoin’e İşaret Etti!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, önceki tahminlerine ve Bitcoin Cash’e yönelik bir tweet dizisi attı. Açıklamalarında, bu altcoin’in “çoğunlukla başarısızlık” olduğunu dile getirdi. Kriptosite.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ethereum kurucusundan altcoin yorumları

Ethereum kurucu ortağı Buterin, piyasa değeri ile yirmi beşinci sırada bulunan Bitcoin Cash’in (BCH) öncedenki hareketlerine bakan, uzun bir Twitter dizisinde bu projenin “çoğunlukla başarısızlık” olduğunu kabul etti. Buterin tweetlerinden birinde, ileri gelen Bitcoin fork’unun asi bir zihniyetten bir araya gelen bir protesto hareketi olmaya odaklandığını ve bundan dolayı tutarlı bir biçimde ilerleyemediğini yazdı.

Bitcoin Cash, daha büyük blok boyutu sebebiyle daha yüksek işlem hacmini ve daha düşük fiyatları destekleyebilen dünyanın ilk kripto para birimine alternatif olarak Ağustos 2017’de piyasaya sürüldü. Bitcoin Cash ilk başarıyı elde ettikten ve Kasım 2017’nin ortalarında piyasa değeriyle Ethereum’u geçmeyi başardıktan sonra Buterin, tartışmalı fork’un Bitcoin için “meşru bir rakip” olarak meydana geldiğinı tweetledi. Lakin 2022’de Bitcoin Cash, Kasım 2017’deki zirvesinden bu yana Bitcoin’e karşı %98 oranında düştü.

Buterin, bazıları hemen hemen on yıl önce yapılmış olan diğer tahminlerinden bazılarını da tekrar gözden geçirdi. 27 yaşındaki Buterin, 2017’deki pahalı Bitcoin fiyatları ile ilgiliki tartışmalı yorumunu ele aldı ve Ethereum’un ölçeklendirme poblemleri ışığında hala onların yanında olduğunu iddia etti. Buterin bunun bunun yanında ilk etaptaki proof-of-stake ve sharding yol haritasının gülünç derecede yanlış olduğunu da kabul etti. ETH kurucu ortağı bunun bunun yanında 2013’te altcoin’lerin büyüyeceğini tahmin etti.  Bunun da ötesinde, Buterin, Uniswap gibi merkezi olmayan bir borsanın ortaya çıkacağını öngördü. Lakin, 2021’de sektörü kasıp kavuran, NFT’leri tahmin edememişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu