Kripto Haberleri

Euler Finance’i hackleyenler ile Kuzey Koreli Lazarus arasında bağlantı ortaya çıktı

Euler Finance’i hackleyenler ile Kuzey Koreli Lazarus içinde bağlantı yaşandı, kripto para haberleri bölümümüzde Euler Finance’i hackleyenler ile Kuzey Koreli Lazarus içinde bağlantı yaşandı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Euler Finance’i hackleyenler ile Kuzey Koreli Lazarus içinde bağlantı yaşandı ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Euler Finance’i hackleyenler ile Kuzey Koreli Lazarus içinde bağlantı yaşandı

Euler Finance ile Lazarus arasında bağlantı
Look on Chain’in verilerine göre, Euler Finance protokolünü kullanan bir adresten Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus’un Ronin saldırısıyla ilişkili bir cüzdana 100 Ethereum yani 170.515 dolar gönderildi. Euler Finance‘a yönelik saldırının arkasında Lazarus’un olup olmadığı bilinmemekte fakat arada bağlantı olabileceği yaşandı.

Kripto sektörünün ivmesini yukarı çevirmesiyle birlikte, yaşanan saldırı hadiseleri da arttı. Kripto hırsızları, saldırı metotlarıni çeşitlendirip hedeflerini büyük şirketlere yönelttiler. Ethereum tabanlı olan popüler borç verme platformu Euler Finance, birkaç gün önce saldırıya uğradığını belirtmişti. 

Hackerlara anlaşma teklifinde bulunan Euler Finance, gündeme tamamiyle oturmuş oldu. Bentley ise yaşanan olay zincirine yönelik görüşlerini altını çizerek, “2 yılda bir çok denetimden geçmiştik” dedi.

198 milyon dolar değerinde kripto varlık çalındı

Euler Finance, 13 Mart’ta ‘flash loan‘ saldırısına maruz kalmıştı. Protokolden DAI, WBTC, sETH ve USDC’deki dört işlemden 198 milyon dolarlık varlık çalınmıştı. Protokol, fonların yüzde 90’ının 24 saat içinde iade edilmemesi durumunda 1 milyon dolarlık ödülün başlatılacağını bildirmişti.

Kuzey Koreli hacker’ların son beş yılda yapılan saldırılar ile 1.2 milyar dolarlık kripto para ve dijital varlık ele geçirdiği bildirildi. FBI da mart ayında Axie Infinity’den çalınan hemen hemen 625 milyon dolardan Kuzey Kore’yi sorumlu tutmuştu. 

Google News Abone Ol Butonu

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.


:

Başa dön tuşu