Ethereum Haberleri

Fed bekleyişi başladı: “Faiz kararı boğaları coşturabilir”

Fed bekleyişi başladı: “Faiz kararı boğaları coşturabilir”, kripto haberleri bölümümüzde Fed bekleyişi başladı: “Faiz kararı boğaları coşturabilir” başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Fed bekleyişi başladı: “Faiz kararı boğaları coşturabilir” ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Fed bekleyişi başladı: “Faiz kararı boğaları coşturabilir”

Eski hedge fonu yöneticisi ve CNBC’nin ekran yüzü Jim Cramer, piyasalarda yükselişlerin Fed’e bağlı olarak önümüzdeki hafta da devam edebileceğini dile getirdi. Cramer, “Fed’in tetikte bulunacağını altını çizerek çeyrek puanlık faiz artırımına gitmesi, boğaları coşturabilir.” dedi.

Fed, beklenen faiz kararını çarşamba günü TSİ 22.00’de açıklayacak. Uzmancoin Youtube kanalı üzerinden canlı olarak aktarılacak faiz kararı için piyasaların beklentisi 25 baz puanlık artırım yönünde.

Cramer bunun bunun yanında, cuma günkü tarım dışı istihdam verisinin de dikkatle takip edilmesi gerektiğini vurguladı. Ünlü finans yorumcusu, “Ücret enflasyonu çok kuvvetli gelirse, çeyrek puanlık artırım eleştirilecektir. Zayıf gelirse sert inişi (hard landing) konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde Fed’in faiz kararının bunun yanında bazı şirketlerin bilanço açıklamaları da dikkatle izlenecek. Bunlar içinde Meta, MicroStrategy, Apple, Amazon ve Starbucks var. Ayrıntılar, her pazar ücretsiz olarak abonelerimizle paylaşımı yaptığımız C Raporu e-posta bültenimizde.

Bitcoin, haftanın son günü ivme kazandı

Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, pazar günü yukarı yönlü ivme kazandı. Gün içinde 23 bin doların altında işlem gören kripto para, 23 bin 666 dolara kadar çıktı. Fiyat, TSİ 18.00 itibari ile 23 bin 530 dolar düzeysinde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu