Ethereum Haberleri

Fed öncesi borsalara Bitcoin girişleri artıyor

Fed öncesi borsalara Bitcoin girişleri artıyor, kripto haberleri bölümümüzde Fed öncesi borsalara Bitcoin girişleri artıyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Fed öncesi borsalara Bitcoin girişleri artıyor ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Fed öncesi borsalara Bitcoin girişleri artıyor

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararı merakla beklenirken, yapılacak açıklamanın ardından kripto parakların ne yönde hareket edeceği hususunda da bir çok teori ortaya atılıyor. Yatırımcılar ise, gelecek sürpriz hareketlere karşın borsalara kripto para taşımaya başladılar.

2 milyon 139 bin adet BTC…

Zincir üstü veri platformu Crypto Quant’ın sağladığı bilgilere göre, Bitcoin’in 23.800 dolara çıktığı 30 Ocak günü, borsalara giren BTC miktarı da ciddi biçimde arttı. 2 milyon 130 bin adet olan BTC sayısı toplamda 2 milyon 139 bine çıktı.

Uyuyan coin’ler de girdi

Özellikle uzun süredir “uyuyan coin”lerin de borsalara girmesi, bu anlamda uzun vadeli yatırımcıların da satış ihtimalini göz önüne alarak fonlarını borsalara taşıdıklarını gösteriyor. CDD oranı olarak da anılan bu sayının, yine Bitcoin’in 23.800 dolara ulaştığı gün yukarı doğru sert bir çıkış yapması gözlerden kaçmıyor. CDD oranı, herhangi bir işlemdeki coin sayısı ile bu coin’lerin “uyuduğu” gün rakamının çarpımıyla ortaya çıkmakta. CDD’nin açılımı da “Coin Days Destroyed” yani “coin günlerinin yok oluşu” olarak çevrilebilir. Bu da, coin’in uyuduğu gün rakamının bittiği manasına geliyor.

USDT girişleri de artıyor

Bunun yanı sıra en büyük kripto para Bitcoin gibi, en büyük sabit coin USDT’nin borsalara girişlerinde de artışlar var. Sadece bugün, 173 milyon USDT borsalara girdi ve rakam 7 milyar 750 milyon USDT’den, 7 milyar 873 milyon USDT’ye çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu