Ethereum Haberleri

FED tutanakları yayımlandı, Bitcoin fiyatı düştü

FED tutanakları yayımlandı, Bitcoin fiyatı düştü, kripto haberleri bölümümüzde FED tutanakları yayımlandı, Bitcoin fiyatı düştü başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. FED tutanakları yayımlandı, Bitcoin fiyatı düştü ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

FED tutanakları yayımlandı, Bitcoin fiyatı düştü

FED’in 14-15 Aralık’taki toplantısına dair tutanaklar yayımlandı.

Tutanaklarda beklenenden daha erken ve bi hayli hızlı faiz artışı olasılığı öne çıktı. Tutanaklara göre, katılımcıların çoğu, enflasyon riskinin yukarı yönlü olduğu hususunda görüş birliğine vardı. Ayrıca, çoğunluğun iş gücü piyasasındaki gelişmelerin hızı bu biçimde gitmeye devam etmesi halinde, faiz oranı artışına gidecek şartların sağlanması hususunda değerlendirmelerde olduğu kayıt edildi. Tutanaklara göre bazı yetkililer, bilançonun bir önceki seferden daha bi hayli hızlı küçülebileceği ihtimalinin önemine değindiler.

Tutanakların yayımlanmasının ardından hisseler düşerken ABD tahvil getirileri yükselişe geçti. FED’in Mart ayında faiz artırımına gitmesi olasılığı ise yüzde 80 olarak görülüyor.

Bunun yanı sıra piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, 45 bin 500 dolar düzeylerine kadar geriledi. Bitcoin‘in bunun yanında hisseler de düşüşe geçti. BTC, TSİ 22.40 itibari ile 45 bin 670 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu