Kripto Haberleri

FED Tutanaklarının Ardından Altın’da Bu Seviyeler Bekleniyor!

FED Tutanaklarının Ardından Altın’da Bu Seviyeler Bekleniyor!, kripto para takipçileri için FED Tutanaklarının Ardından Altın’da Bu Seviyeler Bekleniyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. FED Tutanaklarının Ardından Altın’da Bu Seviyeler Bekleniyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

FED Tutanaklarının Ardından Altın’da Bu Seviyeler Bekleniyor!

Altın fiyat aralıkları, FOMC Tutanakları’nın ardından düşüşte. ABD 10 yıllık Hazine faizleri, Fed tutanakları sonrası dokuz ayın en yüksek düzeysine sıçradı, virüs sıkıntıları ve ADP İstihdam Değişikliği de tahviller üzerinde ağırlık yarattı.

Şahinleşen Fed, külçe fiyat aralıklarını zorluyor

Kriptosite.com olarak açıkladığimiz üzere, FOMC Tutanakları’nda katılımcılar, FOMC’nin, ekonomik görünümdeki değişikliklerin gerektirdiği takdirde satın almaların hızını ayarlamaya hazırlıklı olmaya devam etmesi gerektiğini dile getirdi. Buna ek olarak, tutanaklarda çoğu katılımcı, son haftalardaki işgücü piyasasındaki iyileşme hızı devam ederse, faiz artırımı koşullarının nispeten kısa bir sürede karşılanabileceğine karar verdi. Ayrıca ekonomi, işgücü piyasası, enflasyon için görünümler göz önüne alındığında, politika faizinin katılımcıların önceden tahmin ettiğinden daha erken yahut daha bi hayli hızlı bir biçimde artırılabileceği vurgulandı.

FOMC Toplantı Tutanakları’nın politika yapıcıların şahin önyargılarını ileterek daha bi hayli hızlı bir faiz artışı tavsiye ettiğini ve bilanço normal hayata dönmesini tartışmayı planladığını belirtmesinin ardından sarı metal hemen hemen 20 dolar düştü. Tutanakları takiben, ABD tahvil faizleri yükselirken, Fed faiz oranı vadeli işlemleri Mart 2022’de %80’lik bir artış şansına işaret ediyor.

Altın

Bunun yanı sıra işgücü verileri, beklenen 400 bine karşı 807 bin göz önüne alındığında Aralık ayı için kuvvetli ABD ADP İstihdam Değişikliğine işaret ediyor. Bu nedenle Fed Tutanakları’ndan “işgücü piyasasındaki son iyileşme hızı devam ederse faiz artırımı için koşullar nispeten kısa bir sürede karşılanabilir” gibi açıklamalar da ABD tahvil kuponlarını harekete geçirdi. Piyasa analisti Anil Panchal, gelişmeleri şu biçimde değerlendiriyor:

Aralık ayı ABD Mal Ticaret Dengesi ve ISM Hizmetler PMI’nin aylık sonuçlarının bunun yanında ABD İşsizlik Başvurularına ilişkin haftalık veriler de altın fiyat aralıkları için çok mühim olacak. ABD istatistikleri temkinli tahminleri aşmaya devam ederse, daha bi hayli hızlı Fed faiz artırımı ihtimali göz ardı edilemez ve bu da altın satıcılarını cezbedecektir. Bu nedenle Cuma günkü ABD Tarım Dışı İstihdam (NFP) anahtar rolünde olacak.

“Altın boğa trendinde, fakat boğaların önünde engebeli bir yol var”

Analist Anil Panchal, altının, RSI geri çekilmesiyle desteklenen üç haftalık bir git gide artan trend kanalı içinde hareket ettiğini ve buna karşın, 100-SMA’nın üzerinde devam eden işlemlerin kısa vadeli ayılara meydan okuduğunu belirtiyor. Analiste göre aksi durumda, kuzeye giden birden fazla engel, altın boğalara meydan okumaya hazır. Anil Panchal, teknik analizinde şu direnç düzeylerine gözleri üstüne topluyor:

Bunların içinde, Kasım ortasından Aralık ayına kadar olan %61,8 Fibonacci düzelmesi aşağı yönlü, hemen hemen 1.830 dolar, Temmuz ve Eylül 2021’de işaretlenen ve 1.834 dolara yakın zirvelerden önce ani bir direnç görevi görüyor.

Altın

Ek olarak analist, gösterilen kanalın en geç 1.838 dolara yakın olan üst çizgisinin, alıcıları Kasım ortası dip düzeysi olan 1.850 dolara yönlendirmeden önce altının yükselişine meydan okuyor. Analist, şu destek düzeylerine işaret ediyor:

Diğer taraftan, kanalın destek hattı ile 1.800 dolara yakın 100-SMA’nın yakınsaması kilit destek haline geliyor ve bir kırılma, 1.780 dolar ve 1.760 dolar düzeylerini amacında olan altın satıcılarını hatırlatacak. Genel olarak, altın yukarı yönlü bir yörüngede kalmaya sürdürmekte fakat boğaların önünde engebeli bir yol var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu