Gündem

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç FB Tv’de açıklamalarda bulunuyor!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç FB Tv’de açıklamalarda yer alıyor!, gündemdeki haberler bölümümüzde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç FB Tv’de açıklamalarda yer alıyor! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç FB Tv’de açıklamalarda yer alıyor! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç FB Tv’de açıklamalarda yer alıyor!

Son günlerde kötü günler geçiren Fenerbahçe’de başkan Ali Koç, yaptığı açıklamayla FB TV kanalına katılarak soruları yanıtlayacağını açıklamıştı. Teknik direktör Vitor Pereira ve bir çok değişik hususta açıklama yapması beklenen Ali Koç’un yayını başladı.

Ali Koç’un açıklamalarından satır başları şu biçimde:

“HENÜZ KAYBEDİLMİŞ BİR ŞEY YOK”

Bu sezon takım kurmaya çalışırken Finansal Fair Play gibi elimizde olmayan nedenlere, manevra alanımızı daraltan nedenlere rağmen en iyi kadroyu kurduk. Kağıt üzerinde Fenerbahçe kadrosu bize göre en iyisi. İyi bir kamp dönemi geçirdik ve sezona güzel bir başlangıç yaptık.  Yakalanan havanın ne kadar iyi olduğu, kötü günlerde test edilir. Daha sezonun başındayız ve halen kaybedilmiş bir şey yok.

“EZELİ RAKİPLERİMİZ DE AYNI DURUMDA”

“Biz hocadan rapor alıp düşüncelerini soruyoruz. 10 puan çok yüksek bir fark gibi gelebilir ama yalnızca 1 takım arayı açtı. Çok yüksek gibi gelebilir. Ezeli rakiplerimiz, ebedi dostlarımız da aynı durumda. Ligde 7. haftaya önder girdik, takım da hoca da övülüyor. Ardından gelen 4 haftada kaybettiğimiz puanlar, sergilediğimiz oyun, kırılgan olan camiamızda ‘Bu sezonda mı boşa geçecek’ endişesi yarattı.”

“BURADA YARIM KALAN HİKAYESİNİ TAMAMLAMAYA GELDİ”

Burası Fenerbahçe ilk kez.  Başka kulübün hocası bir sorgulanırsa Fenerbahçe’nin hocası 5 sorgulanır. Vitor Pereira bilgisi verildiğı gün hedef tahtasına konmaya başlandı. Pereira’nın buraya para için gelmediğini belirtmek isterim. Çin’de kazandığı paraları akıl edemezsiniz. Buraya yarım kalan öyküsünü bitirmeye geldi.

“GALATASARAY MAÇI SONUCU DÜŞÜNCELERİMİZİ DEĞİŞTİRMEYECEK”

Galatasaray maçının sonucu Pereira ile alakalı düşüncelerimizi değiştirmeyecek. Tazminat veremiyorlar o yüzden göndermiyorlar denecek. Hoca, 10 yıllık birikim sağlamış, buraya neden geldiği belli. Hocamıza da takıma da kendimize de inanıyoruz. Hoca değişikliğine gidecek olursak ilk kendisi duyar.”

“MESUT’UN TİCARİ İŞLERİ BIRAKMASI LAZIM”

Mesut Özil daha fazla oynamak istiyor, oynamaya aç. İyi bir Mesut’un neler yapacağını herkes biliyor. Mesut aşık olduğu ülkesine, taptığı takımına döndü. İyi olmasını şampiyonluk kadar istiyorum. Oyun sistemi ile Mesut’un yaptıkları örtüşmüyor olabilir. Lakin hocamızın, Mesut’a ön yargısı yok. Mesut’un artık işine odaklanması lazım. Ticari işlerini bırakıp nasıl Fenerbahçe’ye daha fazla katkı veririm, buna odaklanması gerekiyor.”

“İSTİFA ÇAĞRILARI İLE AYNI KANAATTE DEĞİLİM”

“Herkesin görüşüne saygılıyım, istifa hususunda aynı görüşe sahip değilim. Yönetimdeki dostlarım da değiller. Konuşulanlar var, bilinip konuşulmayanlar var. Bilin ki rakiplerimiz 1 efor sarf ediyorsa Fenerbahçe’nin en az 5 efor sarf etmesi gerekiyor. İstifa çağrıları ile aynı kanaatte değilim. Geldiğimizden beri hangi şartlarda bu görevi yerine getirmeye çalıştığımızı tarih yazacaktır. Her türlü gönülden, içten protesto ve eleştiriye boynumuz kıldan incedir. Taraftar hancıdır, gerisi yolcudur. Gönülden ve içten her türlü eleştiriye saygımız sonsuzdur.”

Açıklamalar gelecek…

Başa dön tuşu