Kripto Haberleri

“Finansal Felaket” Dev Tahminci: Altın ve Bu 2’sinden Alın!

“Finansal Felaket” Dev Tahminci: Altın ve Bu 2’sinden Alın!, kripto para takipçileri için “Finansal Felaket” Dev Tahminci: Altın ve Bu 2’sinden Alın! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. “Finansal Felaket” Dev Tahminci: Altın ve Bu 2’sinden Alın! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

“Finansal Felaket” Dev Tahminci: Altın ve Bu 2’sinden Alın!

Ünlü Amerikalı trend tahmincisi Gerald Celente, git gide artan enflasyonla mücadele için devam eden Federal Rezerv önlemlerinin olabileceken 2022’de “dünya tarihinin en büyük çöküşüne” yol açacağını öngördü. Bu durumda altın ve iki varlık alınması gerektiğini öne sürdü.

Celente altın, gümüş ve Bitcoin’e dikkat çekti

Celente, mevcut enflasyon sayılarının daha yüksek olabileceğini ve Fed’in tapering’inin bir parçası olarak git gide artan faiz oranlarının çöküşü tetikleyeceğini ima etti. Fed’in çöküşü önlemek için düşük faiz ortamını uzun süre koruduğunu, fakat git gide artan enflasyonun kurumun başka seçeneği olmadığı manasına geldiğini kaydetti. Celente, teşvik kontrolleri ve sürekli olarak para basımı gibi pandemik parasal tepkinin beklenen çöküşün temelini oluşturduğunu da kelimelerine ekledi. Lakin, önlemlerin kısa vadede işe yaradığını kabul etti. Celente, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Enflasyona baktığınızda piyasaların artmasınin tek nedeni ucuz para. Bütün ucuz para yapay olarak yükselişe yol açtı. Tüm ucuz para, hükümetlerden geliyor. Yani her şey yapay oldu. Benim inancım, Fed faizi yüzde 1,5’e ulaştığında, sert, büyük ve dünya tarihinin en büyük çöküşü yaşanacak.

"Çöküş Başladı" Yatırım Efsanesi: Altın ve Bu 3'üne Bakın!

2022 fırsatları ile ilgili Celente, altın, gümüş ve Bitcoin’in mevcut enflasyon ortamında manevra yapmak için ideal varlık sınıfını sunduğuna dikkat çekti. Tahminci, altının müthiş bir servet deposu olduğunu ve yatırımcıların varlığın daha fazlasını biriktirip saklaması gerektiğini kaydetti. Ayrıca, gümüş için yükseliş eğilimini açıkladı ve kıymetli metalin endüstriyel kullanım durumlarında potansiyel olarak değer kazanacağını dile getirdi. Misal verilecek olursa, iklim değişikliği ve metaverse kavramına odaklanan sektörlerde gümüşün kullanılacağına dikkat çekti. En son Celente, ünlü yazar Robert Kiyosaki’ye katıldığını belirtiyor. Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere Kiyosaki de çöküşe dikkat çekmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu