Ekonomi Haberleri

Fiyat İstikrarı Komitesi enflasyon gündemiyle toplandı

Fiyat İstikrarı Komitesi enflasyon gündemiyle toplandı , ekonomi haberleri bölümümüzde Fiyat İstikrarı Komitesi enflasyon gündemiyle toplandı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Fiyat İstikrarı Komitesi enflasyon gündemiyle toplandı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Fiyat İstikrarı Komitesi enflasyon gündemiyle toplandı

Fiyat İstikrarı Komitesi enflasyon gündemiyle toplandı

Dün saygınlığıyla yapılacağı ilan edilen ve enflasyonla karşılaşmada mühim kararlar alınması beklenen Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısı başladı.

ENFLASYONA İLİŞKİN GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLECEK

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin başkanlık ettiği ve Bakanlık binasında yapılan toplantıda, enflasyona ilişkin gelişmeler ve bu husustaki olabilecek risklerin masaya yatırılması bekleniyor.

TOPLANTIYA BAKANLAR VE MERKEZ BANKASI BAŞKANI KATILIM GÖSTERDİ

Enflasyonla karşılaşmada mühim kararlar alınması beklenen Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısına; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile bazı üst düzey bürokratlar katılıyor.

Nureddin Nebati

Başa dön tuşu