Kripto Haberleri

Fiyat Yüzde 99 Çöktü: Bu NFT Coin’i Hacklendi!

Fiyat Yüzde 99 Çöktü: Bu NFT Coin’i Hacklendi!, kripto para takipçileri için Fiyat Yüzde 99 Çöktü: Bu NFT Coin’i Hacklendi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Fiyat Yüzde 99 Çöktü: Bu NFT Coin’i Hacklendi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Fiyat Yüzde 99 Çöktü: Bu NFT Coin’i Hacklendi!

Non-fungible token (NFT) alanına odaklı bir coin projesinde hack olayı yaşandı. Bunun ardından tokenın fiyatı 530 dolardan 1.41 dolara indi ve yüzde 99’a yakın bir düşüş sergiledi. NFT coin projesine saldırı gerçekleşti.

NFT coin projesine saldırıldı

Son aylarda, Illuvium (ILV) oyunu, iyi yapılandırılmış ortamı ve enteresan ödül mekanizması sebebiyle bir çok NFT oyuncusunun hedefi halini aldı. Lakin oyun ekosistemi, biri Escrowed Illuvium (sILV) olan diğer tokenları da içeriyor. 4 Ocak’ta Illuvium, stake anlaşmalerinde bir güvenlik açığı bulduklarını ve bundan dolayı eDAO’nun SILV basımına geçici olarak ara verdiğini açıkladı. Illuvium ekibi ardından güvenlik açığının stake V2 anlaşmalerinde giderildiğini dile getirdi. Ekibe göre, saldırı vektörü kapatıldı ve hiçbir kaynaktan ödün verilmedi. Kriptosite.com olarak söz konusu hack olasılığına önceden sitemizde yer vermiştik.

Lakin tüm koruyucu önlemleri aldıktan sonra bile Escrowed Illuvium bir saldırıya uğradı; sonuç olarak, siLV token fiyatı 530 dolardan 1,41 dolara düştü. Illuvium’un (ILV) yerel tokenı da düşüşün tesirini hissetti ve 900 dolar düzeylerinden 800 dolara geriledi. Hacker, Illuvium ekibi ağı güncellemeden önce saldırısını gerçekleştirdi; 8000 siLV ve 452 Ethereum’u cebine koyabildi. Illuvium, siLV havuzunun hiçbir zaman resmi bir Illuvium ürünü olmadığını iddia ediyor.

Illuvium bunun bunun yanında, siLV’nin gerçek sahiplerinin cüzdanlarındaki varlıklara dair fotoğrafları aldıklarında gerekli geri ödemeleri yapacaklarını da açıklıyor. SILV havuzu hiçbir zaman resmi bir havuz olmadı, fakat ekip bunun bunun yanında sorunu araştırmaya koyulduklarını ve olabilecek olan en kısa bir sürede güncellemeleri sağlayacaklarını kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu