Kripto Haberleri

FTX iflastan önce lüks şeylere 40 milyon dolar harcamış

FTX iflastan önce lüks şeylere 40 milyon dolar harcamış, kripto para haberleri bölümümüzde FTX iflastan önce lüks şeylere 40 milyon dolar harcamış başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. FTX iflastan önce lüks şeylere 40 milyon dolar harcamış ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

FTX iflastan önce lüks şeylere 40 milyon dolar harcamış

FTX iflastan önce lüks şeylere 40 milyon dolar harcamış
Milyonlarca yatırımcıyı mağdur eden kripto para borsası FTX, iflasından önce keyfi harcamalara 40 milyon dolar harcadı. Mahkeme belgelerinde yaşanan veriler, çarpıcı harcamaları kamuoyuna sundu.

Lüks otel ve konaklamaya 15 milyon dolar harcanırken, söz konusu miktarın hemen hemen 6 milyon dolarlık kısmı Albany Hotel isimli bir tatil bölgesinde gerçekleşti. Sam Bankman Fried‘ın da tutuklanmadan önce burada yaşadığı bilinmektedu.

Kripto para borsası FTX, iflas ederek geçtiğimiz yıla damga vurdu. Büyük bir çöküş konusuyla gündeme gelen borsa, milyarlarca doların buharlaşmasına yol açtı. Bir milyondan fazla yatırımcının mağdur olmasına neden olan çöküş, hukuksal süreçleri de bununla birlikte getirdi.

Devam eden FTX mahkemeleri, bir çok çarpıcı bilgileri de öne çıkarıyor. En son Busines Insider’ın mahkeme kayıtlarına dayandırdığı haberine göre FTX Digital Markets, ‘likidite poblemleri’ sebebiyle Kasım ayında iflas başvurusunda bulunmadan önce geçen sene Ocak ve Eylül içindeki 9 aylık zamanda 40 milyon dolar harcadı.

Belgeler, eğlence harcamalarının 7 milyon doları bulduğunu öne sürdü. 4 milyon dolarlık harcama da özel uçuşlara yapıldı. Bir FTX çalışanı, bu harcamaları için “tarikat benzeri” şeklinde yorum yapmıştı. Ayrıca Sam Bankman-Fried, 3 Ocak’ta mahkeme karşısına çıkmış ve kendisine yöneltilen suçlamaları reddetmişti.

Google News Abone Ol Butonu

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.


:

Başa dön tuşu