Ethereum Haberleri

FTX kurucusunun 400 milyon dolarlık sır transferi inceleniyor

FTX kurucusunun 400 milyon dolarlık sır transferi inceleniyor, kripto haberleri bölümümüzde FTX kurucusunun 400 milyon dolarlık sır transferi inceleniyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. FTX kurucusunun 400 milyon dolarlık sır transferi inceleniyor ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

FTX kurucusunun 400 milyon dolarlık sır transferi inceleniyor

Kripto para borsası FTX’in büyük çöküşünün ardından savcılar ve avukatlar, Sam Bankman-Fried’in Modulo Capital adlı bir şirkete yaptığı büyük yatırımı mercek altına aldı.

New York Times’ın haberine göre, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, borsanın kasım ayında batmasından kısa bir süre önce Modulo Capital adlı bilinmeyen bir kripto para trading şifrketina 400 milyon dolar aktardı.

Söz konusu şirketin mart ayında kurulduğu, Bankman-Fried’in ikamet ettiği Bahamalar’daki aynı mülkte faaliyet gösterdiği ve ne bir sicili ne de kamuya açık bir profilinin olduğu bildirildi.

Kuruculardan birisi olan Duncan Rheingans-Yoo’nun üniversiteden yeni mezun olduğu bilgisine ulaşıldı. Konuyla alakalı dört kaynak aracılığıyla, Wall Street şirketi Jane Street’te çalışan ve Lily olarak bilinen iş ortağı Xiaoyun Zhang’ın önceden Bankman-Fried ile romantik bir ilişkisi içinde olduğu bildirildi.

Bankman-Fried’in en büyük yatırımlarından biri

Şimdi Modulo, Bankman-Fried ve FTX’e yönelik federal soruşturmanın ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Bu belirsiz şirkete yatırım yapmak için FTX’ten müşteri fonlarının kullanılıp kullanılmadığı araştırılıyor. 400 milyon dolarlık harcama Bankman-Fried’in en büyük yatırımlarından biri olarak ön planda gözüküyor.

Müşterilerin kayıpları için Modulo’nun varlıkları inceleniyor

Bunun yanı sıra, FTX’in yeni yönetiminin avukatları, borsa çöktüğünde kullanıcıların, kredi verenlerin ve yatırımcıların kaybettiği milyarlarca doları telafi etmek için Modulo’nun varlıklarını inceliyor.

FTX’in kalan 400 milyon dolarının tam anlamıyla nerede olduğu ve ne kadarının hala kullanılabilir olduğu bilinmemekte. Lakin yetkililerin trading şirketinden aylardır haberdar olduğu belirtiliyor.

Bankman-Fried’ın yatırımı dışında Modulo’nun elinde ne kadar para olduğu bilinmemekte. Şirketin faaliyetlerini bilen bir kaynak, FTX’in batışından önce kripto para işlemlerine başladığını fakat o zamandan beri büyük ölçüde kapandığını iddia ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu