Kripto Haberleri

FTX, Voyager Digital’e 446 milyon dolarlık dava açtı

FTX, Voyager Digital’e 446 milyon dolarlık dava açtı, kripto para haberleri bölümümüzde FTX, Voyager Digital’e 446 milyon dolarlık dava açtı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. FTX, Voyager Digital’e 446 milyon dolarlık dava açtı ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

FTX, Voyager Digital’e 446 milyon dolarlık dava açtı

FTX, Voyager Digital’e 446 milyon dolarlık dava açtı
Kripto para şirketi Alameda Research, kredi kuruluşu Voyager Digital’in kredi ödemelerini geri alabilmek için harekete geçti. FTX ve Alameda iflas davasını yöneten avukatlar, 30 Ocak’ta Delaware mahkemesinde Voyager’e 445,8 milyon dolarlık dava açtı. Geçen sene Temmuz ayında Voyager, iflas koruma başvurusunda yer alırken FTX de Kasım ayında başvuru yaptı.

Kripto para dünyası iflas eden şirketlerin birbirleriyle olan mücadelelerine tanıklık ediyor. İflas eden şirketler içindeki ilişkiler mahkeme salonlarına taşınmaya başladı. FTX’in kardeş şirketi Alameda, Voyager’e yaptığı kredi ödemelerini geri almak için dava açtı. FTX, ödediği paraları geri alabilirse alacaklılarına dağıtmayı planlıyor.

Voyager, Temmuz ayında yaptığı bir başvuruda, FTX ve Alameda‘dan ödemedikleri tüm kredilerin geri ödenmesini talep etmişti. Büyük bir krize giren şirket, FTX ve Alameda’dan 445,8 milyon dolarlık kredi ödemelerini almıştı. En son FTX, Voyager Digital’e ödediği bu kredinin geri iade edilmesi maksadıyla mahkemenin kapısını çaldı. FTX, yaptığı bu kredi ödemelerinin kendi iflasına çok yakın bir tarihte gerçekleştiğinin altını çizdi.

Google News Abone Ol Butonu

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.


:

Başa dön tuşu