Ethereum Haberleri

FTX’in Japonya ve Avrupa satışlarına erteleme: Resmi karar

FTX’in Japonya ve Avrupa satışlarına erteleme: Resmi karar, kripto haberleri bölümümüzde FTX’in Japonya ve Avrupa satışlarına erteleme: Resmi karar başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. FTX’in Japonya ve Avrupa satışlarına erteleme: Resmi karar ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

FTX’in Japonya ve Avrupa satışlarına erteleme: Resmi karar

FTX borsasının, alacaklılara ödeme yapmak için satış kararı aldığı varlıklarından ikisi olan FTX Japonya ve FTX Avrupa için erteleme kararı verildi. Ocak ayında verilen ve 1 Şubat’ta açıklanan mahkeme kararına göre; iki şirketin 21 Mart günü yapılacak olan açık artırma satışı 26 Nisan’a uzatıldı.

Şirketlerin fiyat vermeleri gereken son tarih ise 15 Mart’tan 8 Mart’a çekildi. İki şirketi hangi şirketin aldığının resmen açıklanacağı gün de, 27 Mart’tan 1 Mayıs’a ertelendi.

Japonya tarafı ödemelere başlıyor

Bunun yanı sıra FTX’in Japonya iştirakş olan FTX Japonveya müşteri fonlarını ödemeye bu ay ekranlara gelecek. Şirket son kez, yerel borsa Liquid vasıtasıyla ödemeleri yapmak için bir sistem geliştirmişti. FTX Japonya’nın sahibi değişecek olsa da borsa, faaliyet lisanslarının da hiçbirini kaybetmeyecek.

Borsa avukatları son kez Türkiye iştirakinin de iflas davası süreinden çıkarılmasını talep etmişlerdi.

Bunun yanı sıra SBF’nin yargılandığı mahkeme hakimi dün verdiği kararda ev hapsindeki CEO’nun, Alameda ve FTX’in hem yeni hem de eski çalışanlarıyla iletişime geçmesini yasaklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu