Ethereum Haberleri

FTX’in olmayacağı Super Bowl’a yine bir kripto borsası reklam verecek

FTX’in olmayacağı Super Bowl’a yine bir kripto borsası reklam verecek, kripto haberleri bölümümüzde FTX’in olmayacağı Super Bowl’a yine bir kripto borsası reklam verecek başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. FTX’in olmayacağı Super Bowl’a yine bir kripto borsası reklam verecek ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

FTX’in olmayacağı Super Bowl’a yine bir kripto borsası reklam verecek

2022 senesinin şubat ayında gerçekleşen Super Bowl finaline reklam veren bir çok kripto para borsası şüphesiz bugünleri tahmin etmiyordu ve bu sene çoğu da organizasyona reklam veremeyecek.

Lakin bir kripto para borsası yaptığı açıklamayla Super Bowl’a reklam vereceğini açıkladı. Kanadalı borsa Bitbuy, geçen seneki gibi bu sene de ünlü bir kişiyle reklamlarda bulunacak.

Sadece Kanada’da gösterilecek

Borsa geçen sene NBA’in ünlü oyuncularından Kyle Lowry ile anlaşmıştı. Şirket bu sene hangi ünlü isimle reklam kampanyası yapacağını ise sır gibi saklıyor. İsmin son güne kadar açıklanması veya ortaya çıkması beklenmiyor. Bunun yanı sıra borsanın reklamı, Super Bowl’un Kanada haklarını satın alan kanalda gösterilecek. 60 saniyelik reklam, başlama vuruşundan bir saat önce ekranlara gelecek. Lakin firma reklamda oynatacağı oyuncusu gibi, ne kadarlık ödeme yaptığını da açıklamadı.

Büyük borsalar yok

Tüm bunlarla birlikte Coinbase ve Crypto.com gibi borsaların da Super Bowl’a reklam vermeleri beklenmiyor. İki borsa da geçtiğimiz sene FTX ile birlikte, organizasyona ismini duyuran reklamlar vermişlerdi fakat 2022’de yaşanan kripto krizi, ikisinin de büyük sayılarda çalışan çıkarmalarına neden olmuştu. Saniye başına bile arada bir milyon dolarların ödendiği Super Bowl’a iki borsanın reklam vermesi çok düşük bir ihtimal görülüyor.

Son zamandaki reklam kampanyalarıyla dikkat çeken OKX borsası ise bir sürpriz yapabilir. Kripto krizinden en az etkilenen borsalardan birisi olan OKX, özellikle Manchester City sponsorluğuyla İngiltere’de ön planda gözüküyor.

Binance yine sessiz kalabilir

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance’in de yine Super Bowl’a reklam vermesi beklenmiyor. Borsa CEO’su Zhao, geçen sene de reklamlara bu kadar büyük paraalr verilmesini eleştirmişti. Yaşanan çöküş ve iflasların ardından ise Zhao, “Reklamalra milyonlarca dolar yatırmadık ve bugün de çalışanalrımızla yollarımızı ayırmıyoruz. Hatta daha çok kişiyi işe alıyoruz” demişti. Dolayısıyla Binance’in Super Bowl reklamlarında yer almaması enteresan olmayacak.

Super Bowl finali 12 Şubat günü Arizona’da oynanacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu