Gündem

Galatasaray’da Muslera’nın performansı endişe veriyor! Deneyimli kaleci eski performansından çok uzak!

Galatasaray’da Muslera’nın performansı endişe veriyor! Deneyimli kaleci eski performansından çok uzak!, gündemdeki haberler bölümümüzde Galatasaray’da Muslera’nın performansı endişe veriyor! Deneyimli kaleci eski performansından çok uzak! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Galatasaray’da Muslera’nın performansı endişe veriyor! Deneyimli kaleci eski performansından çok uzak! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Galatasaray’da Muslera’nın performansı endişe veriyor! Deneyimli kaleci eski performansından çok uzak!

Yeni sezon öncesinde gösterdiği performansla takımında endişe yaratan Fernando Muslera, eski performansını mumla aratıyor. Daha önceki senelerdaki etkili kurtarışlarıyla takımını adeta yarışın içinde tutuyordu. Lakin yaşlandıkça performansında gözle görülür derecede düşüş yaşayan Uruguaylı kalecinin bu sezonki karşılaşmalardaki hataları ise tedirginliğe yol açtı. Şampiyonluk amacında olan sarı kırmızılı camiada Muslera güven vermemeye başladı.

YEDİĞİ GOLDE HATALI ÇIKTI

10 senedir sarı kırmızılı formayı giyen Muslera oynadığı zamanda Galatasaray taraftarının en fazla güvendiği isimlerin başında geliyordu. Lakin 35 yaşındaki kaleci son kez Göztepe maçında tükettiği hatalı golle eleştirilerin hedefi halini aldı. Kalesini boşaltan ve ceza sahası dışında elle müdahalede bulunan Uruguaylı kaleci, golü önlese bile takımını eksik bırakacaktı.

Galatasaray'da Muslera'nın performansı endişe veriyor! Deneyimli kaleci eski performansından çok uzak!

LİGİN EN KÖTÜSÜ DURUMUNDA

Süper Lig’de geride kalan 7 haftalık zamanda kalesine gelen 24 gol pozisyonunda 10 gol yiyen Fernando Muslera, güncel olarak yüzde 58 olan kurtarış yüzdesiyle de ligin bu alanda en kötü kalecisi durumunda yer alıyor. Eski günlerdeki formunu arayan Uruguaylı kaleci, geçtiğimiz senelerda yüzde 80’leri geçen kurtarış yüzdeleriyle bu alanda zirvelere oynuyordu.

Galatasaray'da Muslera'nın performansı endişe veriyor! Deneyimli kaleci eski performansından çok uzak!

Başa dön tuşu