Gündem

Galatasaray’ın maç tekrarı başvurusu olumsuz sonuçlanacak! Sebebi o kuralda saklı!

Galatasaray’ın maç tekrarı başvurusu olumsuz sonuçlanacak! Sebebi o kuralda saklı!, gündemdeki haberler bölümümüzde Galatasaray’ın maç tekrarı başvurusu olumsuz sonuçlanacak! Sebebi o kuralda saklı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Galatasaray’ın maç tekrarı başvurusu olumsuz sonuçlanacak! Sebebi o kuralda saklı! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Galatasaray’ın maç tekrarı başvurusu olumsuz sonuçlanacak! Sebebi o kuralda saklı!

UEFA Avrupa E grubu maçında Lokomotiv Moskova ile karşılaşan Galatasaray, rakibiyle 1-1 birliktee kalmıştı. Maç içinde hakemin rakip futbolcuya iki kez sarı kart göstermesine rağmen kırmızı kart çıkarmamasının üzerine maçta kural hatası olduğunu ifade eden sarı kırmızılı ekip, maç tekrarı başvurusunda bulunmuştu. Gelen son bilgilere göre ise, UEFA’nın kural kitabında bulunan bir maddeye göre cimbomun o itirazı olumsuz sonuçlanacak.

AÇIKLAMA YAYINLAMIŞTI

Galatasaray, yaptığı itiraz başvurusuyla alakalı,  “Lokomotiv Moskova maçındaki kural hatası sebebiyle tarafımızdan, hükmen galibiyet, bu talebimiz kabul görmezse maçın tekrar oynanması talebi ile UEFA nezdinde gerekli hukuki başvuru yapılmıştır” açıklamasını yapmıştı.

Galatasaray'ın maç tekrarı başvurusu olumsuz sonuçlanacak! Sebebi o kuralda saklı!

BAŞVURU GÖRÜŞÜLMEDİ

Ortaya atılan söylenen bilgiye göre Galatasaray’ın başvurusu UEFA’da görüşülmedi. UEFA, kural hatası başvurusunun 24 saat içinde yapılması gerektiği için sarı kırmızılıların başvurusunu değerlendirmeye almadı.

Galatasaray'ın maç tekrarı başvurusu olumsuz sonuçlanacak! Sebebi o kuralda saklı!

“24 SAAT İÇİNDE İTİRAZ ETME HAKKINA SAHİPTİR”

Konuyla alakalı kuralın UEFA’nın paylaşımı yaptığı Avrupa Ligi Yönetmeliği’nin 53. maddesinde olduğu bilgisine ulaşıldı. Söz konusu maddede, “Katılımcı kulüpler, UEFA Disiplin Yönetmeliği’nin alakalı hükümleri ikaznca, söz konusu maçın bitiminden bu yana 24 saat içinde bir maç sonucunun geçerliliğine itiraz etme hakkına sahiptir.” ifadeleri yer alıyor.

Başa dön tuşu