Ekonomi Haberleri

Gazprom ve BOTAŞ’tan dört yıl vadeli doğalgaz sözleşmesi

Gazprom ve BOTAŞ’tan dört yıl vadeli doğalgaz anlaşmasi , ekonomi haberleri bölümümüzde Gazprom ve BOTAŞ’tan dört yıl vadeli doğalgaz anlaşmasi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Gazprom ve BOTAŞ’tan dört yıl vadeli doğalgaz anlaşmasi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Gazprom ve BOTAŞ’tan dört yıl vadeli doğalgaz anlaşmasi

Gazprom ve BOTAŞ'tan dört yıl vadeli doğalgaz sözleşmesi

Gazprom Export’un Başkanı Elena Burmistrova, geçen yıl kasım ayında yaptığı bilgilendirmede, Türkiye’ye doğalgaz sevkiyatını ortalama yüzde 140’a yakın artırdıklarını ve 2021 sonu saygınlığıyla ortalama 25 milyar metreküp gaz sevkiyatı yapmayı planladıklarını bildirmişti.

30 ARALIK’TA ANLAŞMA YAPILDI

Gazprom’un alt şirketi Gazprom Export’tan yapılan yazılı bilgilendirmede, 30 Aralık’ta Gazprom Export ile Boru Hatları İle Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) içinde doğalgaz sevkiyatına yönelik çeşitli anlaşmalar imzalandığı altı çizildi.

TÜRKAKIM BORU HATTINDAN YILLIK 5,75 MİLYAR METREKÜPE KADAR GAZ ARZINI KAPSIYOR

Anlaşmalar içinde 1 Ocak 2022 saygınlığıyla doğalgaz sevkiyatına yönelik yeni bir anlaşmanın da bulunduğu bilgisine yer verilen bilgilendirmede, “BOTAŞ ile doğalgaz tedarikine yönelik yeni bir anlaşma imzalanmıştır. Sözleşme, TürkAkım doğalgaz boru hattı üzerinden dört yıl boyunca yıllık 5,75 milyar metreküpe kadar gaz arzını kapsamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Gazprom ve BOTAŞ tan dört yıl vadeli doğalgaz anlaşmasi #1

Başa dön tuşu