Gündem

Geceleri uyurken yün kıyafetlerden kaçınmanız için 5 neden

Geceleri uyurken yün kıyafetlerden kaçınmanız için 5 neden , ekonomi haberleri bölümümüzde Geceleri uyurken yün kıyafetlerden kaçınmanız için 5 neden başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Geceleri uyurken yün kıyafetlerden kaçınmanız için 5 neden  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Geceleri uyurken yün kıyafetlerden kaçınmanız için 5 neden

Geceleri uyurken yün kıyafetlerden kaçınmanız için 5 neden

Kış geldi ve dondurucu soğuklar bizi tam anlamıyla battaniyelerimizin içine sığınmaya zorluyor. Ve bu yeterli değilse, ısıtıcılar bütün gün açık, çünkü mücadele gerçek. Ama geceleri uyurken kazak giyen bazı insanlar da var mı? Bu sizseniz, hemen DURUN çünkü sağlığınıza zarar verebilir.

Kişi kendini ve evdeki ufakleri bu soğuk havadan korumak için kesinlikle önlem almalıdır. Kendinizi kalın giysiler ve kazaklar ile örtmeniz her zaman tavsiye edilir, fakat geceleri çok fazla yün giymek tehlikeli olabilir. Vücut sağlığı üzerinde birkaç kötü etkisi olabilir. İşte, geceleri kazakla uyumanın vücudunuz için zararları;

Geceleri uyurken yün kıyafetlerden kaçınmanız için 5 neden #1

1. VÜCUT ISISI DÜŞER

Geceleri yünlü yahut kazak giymek vücuttan aşırı ısı kaybına neden olabilir ve ciltte kuruluğa neden olarak kızarıklıklara neden olabilir. Ayrıca, geceleri sıcak giysiler giymek de ufak çocuklarda dehidrasyona neden olabilir.

2. ALERJİ RSİKİ ARTAR

Cilt alerjisi ve atopik dermatit öyküsü olan bireyler ekstra dikkatli olmalıdır. Geceleri yünlü giysiler giymek bu durumları ağırlaştırabilir. Ayrıca gece kazak giyen çocuklarda, giysilerin içine hapsolan toz sebebiyle alerjik öksürükte artış olur.

3. TANSİYON SORUNLARI ORTAYA ÇIKAR

Geceleri fazla kalın giyinme sebebiyle aşırı terleme de tansiyonun düşmesine ve baş dönmesine neden olabilir. Bu da bir çok insanda uyku bozukluklarına neden olabilir. Ayrıca, kalp hastalığı öyküsü olanlar, uyurken sıkı yün giyerlerse göğüslerinde ağırlık hissedebilir yahut nefes alma poblemleri yaşayabilirler.

4. ASTIM ATAKLARINI ŞİDDETLENDİRİR

Üzerlerinde tüy bırakan yünlü giysiler ve kazakların astım insidansını gerçek anlamda artırabilir. Bunun nedeni, solunum kuvvetliğüne neden olabilecek alerjenlere maruz kalmanın artmasıdır. Bu nedenle, bundan kaçındığınızdan emin olun.

5. BAKTERİ ÜREMESİNE NEDEN OLUR

Birisi geceleri kazak ve hatta sıcak tutan çoraplar giyerse, terleme sebebiyle bakteriyel enfeksiyonlara yakalanma olasılığı çok daha yüksektir. Bu nedenle, uyumadan hemen önce daima çoraplarınızı ve kazaklarınızı çıkarın. Ayrıca, hafif üşüyerek daha bi hayli hızlı uykuveyalabilirsiniz.

Başa dön tuşu