Kripto Haberleri

Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’ndan Çağrı: Metaverse’e Atılın!

Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’ndan Çağrı: Metaverse’e Atılın!, kripto para takipçileri için Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’ndan Çağrı: Metaverse’e Atılın! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’ndan Çağrı: Metaverse’e Atılın! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’ndan Çağrı: Metaverse’e Atılın!

2021 senesinin özellikle son çeyreğinde adından çokça söz ettiren metaverse, Gelecek Partisi önderi Ahmet Davutoğlu’nun da dikkatini çekmiş gibi görünmekte. Davutoğlu, yakın günlerde kripto para alanına getirilecek düzenlemeler hususunda yorumlarını paylaşırken metaverse’e de değindi. İşte detaylar…

Davutoğlu, metaverse alanına dikkat çekti

Türkiye’de kripto para alanına yönelik gelecek düzenleme, birden fazla yatırımcının merakla takip ettiği bir gelişme. Geçen günlerde bazı kripto para uzman kişilerı, bu regülasyon ile ilgili konuşmak için Meclis’e gitti. Bu hususta yorum yapanlardan biri, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu oldu. Davutoğlu, hükümetin kripto para düzenlemesine gösterdi. Davutoğlu, Twitter hesabında yaptığı bir bilgilendirmede, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Dijital varlıkların yapısını anlamadan kısıtlamalar getirmek en fazla girişim ekosistemine zarar verir. Vergi almayı düşünmek yerine Metaverse ve web3 dünyasına nasıl adım atarız diye düşünün! Kısıtlamak yerine talep edenleri denetleyin. Bırakın, sistem işlesin.

Popüler Analist: Bu 3 Altcoin, Metaverse'e Damga Vurabilir!

Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere eskiden Facebook olarak anılan Meta, metaverse adı verilen cesur yeni bir dünya yaratma, inşa etme ve büyütme sorumluluğunu üstlendi. Bu, bireylerin alternatif bir hayat yaşayabilecekleri sanal ve artırılmış gerçekliktir. Dünyanın en büyük şirketlerinden birinin bu yönde adım atması, birden fazla sektörü etkiledi ve bir çok insanın “metaverse” adını duymasını sağladı. Ayrıca Google, senelerdır metaverse alakalı teknoloji üzerinde çalışıyor. Mobil patlamanın tartışmasız en büyük kazananı olan Apple da bu alanda çalışma gerçekleştiriyor. Microsoft, işletmelere ve devlet kurumlarına bir headset sunarak metaverse’e kurumsal bir dönüş yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu