Gündem

Gençlik ve Spor Bakanlığından amatör kulüplere büyük destek!

Gençlik ve Spor Bakanlığından amatör kulüplere büyük destek!, gündemdeki haberler bölümümüzde Gençlik ve Spor Bakanlığından amatör kulüplere büyük destek! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Gençlik ve Spor Bakanlığından amatör kulüplere büyük destek! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Gençlik ve Spor Bakanlığından amatör kulüplere büyük destek!

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun İstanbul’un Sarıyer beldesine bağlı İstinye semtindeki Orhan Saka Amatörler Evi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, amatör camianın Türk sporunda çok mühim bir yer tuttuğunu vurguladı.

Yaptığı bilgilendirmede “Çok köklü, geniş ve özverinin sembolü bir camia. Amatör spor kulüpleri Türkiye’de sporun yükünü içtence omuzluyor ve sporun gelişiminde gayretle çalışıyor. Türk sporunun belkemiği olarak ifade edilen bir camia. 61 milyon liralık bir destekle bu seneı kapatacağız. 81 ilimizi kapsayan bir kulüp alanıyle 61 milyonun tüm amatör camiaya hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullanan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, amatör spor kulüplerine destek vermeyi artarak sürdüreceklerini dile getirdi. 

“BU YIL HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA ÇALIŞMAK DURUMUNDAYIZ”

Bakan Kasapoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“2022’de de her zamankinden daha fazla çalışmak durumundayız. Bakanlık olarak siz değerli okurlarımıza güvenimiz her daim tam. İnşallah katılımcı ruhla el ele vererek bu başarıları büyüteceğiz. Gelin, 2022’de daha kuvvetli bir iş birliği yapalım ve tesisleri daha yoğun kullanalım. Ne istiyorsanız bakanlık olarak her türlü olanağı karşılamaya hazırız.”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin son 19 yılda sporda çok mühim bir noktaya geldiğini altını çizerek, bir devrim gerçekleştirdiklerini ve bunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın derin vizyonu, sporcu kişiliği, spora ve sporcuya verdiği değerin önemin büyük olduğunu dile getirdi. Bakan Kasapoğlu açıklamalarını şöyle noktaladı:

“Tesis altyapısının müthişiyetini göze çarpıyor. 20 binlerden 10 milyonu aşan sporcu sayısı var. Faal sporcu sayısında da 2 milyonu aştık. Bunlar, yarınlarımız adına ümit verici gelişmeler. 19 yılda bakanlık olarak 10 bine yakın spor tesisimiz var. Bu tesisler ve imkanlar bu milletin evlatlarının.”

ffff.jpg

“AMATÖR KULÜPLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Amatör spor kulüplerine sağlanan desteğin önemini vurgulayan Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan da yaptığı bilgilendirmede Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak her zaman amatör kulüplerin yanında olduklarını dile getirdi.

Baykan, “Amatör kulüplere, bakanlığımız bünyesinde ciddi katkılar ve destekler sağlandı. Amatörlerin içinden gelen birisi olarak sağlanan bu katkıların kuruşuna kadar yerinde kullanıldığına şahidiz. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU BAŞKANI DÜŞMEZ, BAKAN KASAPOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez de yapılan 61 milyon liralık nakdi yardım bundan dolayıGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

Düşmez, “81 ilde olağanüstü tesisler yapıldı. Lakin amatörlerin yine eksiği var. Özellikle büyükşehirlerde çok acil futbol sahalarına ihtiyacımız var. Çok şükür bu hizmetlerin artarak sürdüğini göze çarpıyor. Hizmet alan kulüplerimiz belirli prosedürleri alabilirler. Kulüpler kendi meselelerini takip edecekler. Biz de burada köprü olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Toplantı, Bakan Kasapoğlu’nun üzerinde 61 milyon 732 bin lira yazan sembolik çeki 7 bölgenin temsilcilerine takdim etmesiyle son buldu.

Başa dön tuşu