Ethereum Haberleri

Gizemli hesap 630 milyon doları borsalara taşıdı: Fed kararını mı bekliyor?

Gizemli hesap 630 milyon doları borsalara taşıdı: Fed kararını mı bekliyor?, kripto haberleri bölümümüzde Gizemli hesap 630 milyon doları borsalara taşıdı: Fed kararını mı bekliyor? başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Gizemli hesap 630 milyon doları borsalara taşıdı: Fed kararını mı bekliyor? ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Gizemli hesap 630 milyon doları borsalara taşıdı: Fed kararını mı bekliyor?

Tüm dünya ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararını beklerken, kripto para yatırımcıları ise çıkacak karara göre yapacakları hamleleri planlamaya başladılar. Zincir üstü veri platformu Lookonchain’in paylaşımı yaptığı bilgilere göre ise gizemli bir kişi veya şirket, 9 Ocak’tan 25 Ocak’a kadar Circle şirketinden 600 milyon dolarlık USDC çekimi yaptı.

USDT’ye dönüştürdü

Bu hesap bugün de Fed kararına saatler kala Circle şirketinden bu rakama ek olarak 31.3 milyon dolarlık USDC çekiminde daha bulundu. Çekilen bu USDC’ler ardından USDT’ye çevrildi ve Binance, Coinbase ve Kraken borsalarına dağıtıldı. 9 Ocak gününden bu yana Circle’dan çekilen toplam miktar ise hemen hemen 632 milyon dolara ulaşmış oldu.

Alım için mi bekliyor?

USDC ve USDT’nin en büyük iki sabit coin olduğu düşünüldüğünde, bu yatırımcı Fed’den çıkacak karara göre bi hayli hızlı hareket etmek için hesaplarında nakit bulundurmak istiyor olabilir. Eğer Fed’in açıklanan kararından sonra kurum başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları “güvercin” düzeyde olursa, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda mühim bir yükseliş hareketi gelebilir. Bu da, yanında nakit bulunan yatırımcıların bi hayli hızlı biçimde alım yapmalarına yol gösterecektır.

Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda hemen hemen 23 bin dolardan işlem görüyor. Fed’in toplantı ardından 25 baz puan faiz artırımı yapmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu