Ethereum Haberleri

Glassnode’dan yeni zincir üstü rapor: Bitcoin boğaları için iyi haber!

Glassnode’dan yeni zincir üstü rapor: Bitcoin boğaları için iyi haber!, kripto haberleri bölümümüzde Glassnode’dan yeni zincir üstü rapor: Bitcoin boğaları için iyi haber! başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Glassnode’dan yeni zincir üstü rapor: Bitcoin boğaları için iyi haber! ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Glassnode’dan yeni zincir üstü rapor: Bitcoin boğaları için iyi haber!

Haftalık raporunu yayımlayan şirket, büyük miktarlarda Bitcoin’in son kez işlem gördüğü 3 fiyat aralığı ortaya koydu. Buna göre; ilk fiyat aralığı şirketin ‘taban fiyat’ bölgesi olarak gördüğü 31 bin dolar ilâ 40 bin dolar bölgesi. İkinci fiyat aralığı ise 1.65 milyon BTC’nin maliyet tabanı oluşturduğu 45 bin dolar ve 50 bin dolar aralığı… Glassnode’un açıkladıği üçüncü fiyat aralığı ise, Bitcoin’in trilyon dolarlık bir varlık halini aldıği 53 bin dolar ilâ 59 bin dolar arasının olduğu bölge…

Fiyat aralıklarıyla alakalı Glassnode’dan yapılan değerlendirmede de şu ifadeler kullanıldı:

“Aşağıdaki grafik, mevcut BTC coin arzının en son işlem gördüğü fiyat aralıklarını gösteriyor. Son boğa döngüsünün, en yüksek düzeysi olan 20 bin dolar yukarı doğru kırıldıktan sonra 3 tane zincir üstü hacim bandı oluşmuştur”

“Güçlü yatırımcı piyasada kaldı”

Glassnode’a göre bunun bunun yanında bu üç hacim aralığı Bitcoin boğalarının gereksinimi olan yukarı yönlü fiyat gidişatı için sert destek düzeysini oluşturabilir:

“Net olarak, bu bi hayli kuvvetli yatırımcının piyasada kaldığını ve boğalar için kuvvetli sinyaller olduğunu ortaya koyuyor”

“Piyasa trendi boğalar için kuvvetli duruyor”

Analitik şifrketi tüm zincir üstü verilerin, çok net bir boğa sezonu işareti vermediğini fakat coin olgunluğu (coin’in elde tutulma süresi) gibi arz dinamiklerinin şu anda sağlıklı bir noktada olduğunu dile getirdi:

“Diğer yandan, coin olgunluğuna bakan arz dinamikleri iki yönde de sağlam bir işaret vermektedir. Coin biriktirme ve HODL hususundaki araştırmalar genelde uzun vadeli olsa da, şu andaki piyasa trendi boğalar için tarihsel olarak da kuvvetli duruyor. Daha genç coin’lerdeki HODL dalgalarındaki düşüş, aslında piyasanın harcama değil, HODL tercih ettiğini gösteriyor. Genç BTC’ler şu anda coin arzının % 15’ini temsil ediyor ve burada çok kuvvetli bir düşüş durumu söz konusu”

Glassnode’a göre Ethereum’un arz dinamikleri, Bitcoin’inkilerle hemen hemen aynı:

“Ethereum HODL dalgaları da benzer görülebilir. Genç ETH’ler dolaşımdaki arzın %12,5’luk kısmını oluşturuyor ve düşüş dalgası buradada mevcut”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu