Gündem

Görünmez kulaklık Noveto N1, CES 2022’de tanıtıldı

Görünmez kulaklık Noveto N1, CES 2022’de tanıtıldı , ekonomi haberleri bölümümüzde Görünmez kulaklık Noveto N1, CES 2022’de tanıtıldı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Görünmez kulaklık Noveto N1, CES 2022’de tanıtıldı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Görünmez kulaklık Noveto N1, CES 2022’de tanıtıldı

Görünmez kulaklık Noveto N1, CES 2022'de tanıtıldı

Geçtiğimiz yıl internet üzerinden tertip edilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), bu sene 5-7 Ocak 2022’de ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenleniyor. Dünyanın ileri gelen teknoloji şirketleri, fuarda birbirinden farklı teknolojileri görücüye çıkarıyor.

CES 2022 tüm hızıyla devam ederken, “görünmeyen kulaklık” olarak tanıtılan Noveto N1 bi hayli ilgi çekti.

Mini bir soundbar’a (ses çubuğu) benzeyen Noveto N1, herhangi bir fiziksel kulaklığa ihtiyaç duymadan, kulaklık görevi görüyor.

YENİ BİR TEKNOLOJİ KULLANIYOR

Bunun için hüzmeleme teknolojisini kullanan Noveto N1, çıkardığı üç boyutlu sesin yalnızca o kullanıcı aracılığıyla duyulmasını sağlıyor ve ortamdaki diğer insanlar sesi duymuyor.

Noveto’nun dile getirdiğine göre üç boyutlu uzaysal ses, odadaki herhangi birine yalnızca fısıltı olarak geliyor.

noveto

SES KULLANICIYI TAKİP EDİYOR

Cihaza kendini tanıtan kullanıcı, başını hareket ettirdiğinde ise hareket sensörleri ve yüz tanıma teknolojisi devreye giriyor ve ses, aktif üyenin kulaklarını takip ederek ses kaybı yaşamamasını sağlıyor.

Noveto N1, ortak alanlarda çalışanları hedef alıyor ve şirket, çalışanların tüm gün kulaklık takmasını zorunlu kılmadan ofislerdeki gürültü kirliliğini azaltmanın iyi bir yolu olabileceğini söylüyor.

Noveto N1, 2022’nin ortalarında satışa çıkacak olsa da fiyatı hususunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

CES 2022 İLE İLGİLİ TÜM HABERLER

noveto

noveto

Başa dön tuşu