Kripto Haberleri

Grafikler ve Metrikler Altın’da Bu Seviyelere İşaret Ediyor!

Grafikler ve Metrikler Altın’da Bu Seviyelere İşaret Ediyor!, kripto para takipçileri için Grafikler ve Metrikler Altın’da Bu Seviyelere İşaret Ediyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Grafikler ve Metrikler Altın’da Bu Seviyelere İşaret Ediyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Grafikler ve Metrikler Altın’da Bu Seviyelere İşaret Ediyor!

Aşağı yönlü vahşi bir yolculuktan sonra, altın fiyatı Çarşamba günü 1.800 doların üzerinde günlük kapanış sağlamayı başardı. Lakin piyasa analisti Anil Panchal’a göre, daha kuvvetli Hazine faizleri sebebiyle bu Perşembe ayılar kontrolü elinde tutuyor ve temkinli piyasa havası ve düşük ABD doları endeksi (DXY), altın fiyatının altına bir taban koymaya faydalı oluyor. Piyasadaki gelişmelerle birlikte Anil Panchal’ın teknik analizlerini Kriptosite.com okuyucuları için bir araya getirdik.

“Değerli metal alıcılarının kafası karıştı”

Analist, teknik olarak, göz alıcı metalin, günlük çubuklarda ulaşan bir boğa geçişinin ortasında 50 Günlük Hareketli Ortalama’ya (DMA) tutunduğunu belirtiyor. Veri cephesinde, orta düzey ABD ekonomik verileri karışık geldi ve metalin fiyatı üzerinde fazla bir etkisi olmadı. Traderlar şimdi yeni trade ivmesi için ABD haftalık İşsizlik Talepleri verilerini bekliyor. Bunun yanında analist, yıl sonu akışlarının ileriye dönük daha büyük bir rolü bulunacağını hatırlatıyor.

Altın

ABD 10 yıllık Hazine faizleri, Çarşamba günkü Kuzey Amerika seansının sonunda 7,6 baz puan (bps) artarak aylık en yüksek düzeysi olan %1,557’yi yenilemek için üç haftanın en yüksek sıçramasını yaptı. Analist, bu durumun nedeninin, zayıf yedi yıllık tahvil müzayedesinden kaynaklanan bir hayal kırıklığıyla ilişkili olabileceğini ifade ediyor.

Daha kuvvetli faizler, Fed’in 2022’de daha erken faiz artırımına ilişkin son haftalardaki kuvvetli beklentilerle de ilişkili olabilir. Louis Federal Rezerv Bankası’nın (FRED) 10 Yıllık Başabaş Enflasyon Oranı sayılarında gösterildiği gibi, ABD enflasyon beklentilerinde bir sıçrama) bunun bunun yanında Fed’in faiz artırım sıkıntılarını da destekledi. Analist şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu oyunların ortasında, sarı metal mühim DMA desteğinden düzeltici geri çekilmeyi koruyamadığı için altın alıcılarının kafası karıştı. Bunun yanında, zayıf yıl sonu likidite koşulları, sözü edilen risk katalizörleri ve ABD verilerinin ara hamleler sunması olabilecek olsa bile, netlik umudunu kısıtlıyor.

Altın

Altın teknik analizi: Altın ayıların kontrolü ellerinde tutması olabilecek

Piyasa analisti Anil Panchal, 100 ve 200 DMA’dan sıçramasına rağmen, altın fiyat aralıklarının MACD’nin azalan yükseliş eğilimi ve sabit RSI ile desteklenen iki haftalık git gide artan trend çizgisinin altında kaldığını belirtiyor. Analiste göre, kıymetli metalin önceki desteğin ötesine geri sıçramaması ve Ekim ayının sonundan bu yana yatay alanı geçmek için birden fazla başarısızlığı göz önüne alındığında, altın ayıların kontrolü ellerinde tutması olabilecek. Anil Panchal, şu teknik düzeylere işaret ediyor:

Buna rağmen, sırasıyla 1.798 dolar ve 1.791 dolar civarındaki 200 ve 100 DMA düzeyleri metalleri daha da aşağı yönlü zorluyor. Bunu takiben, 1.772 dolar, altın fiyat aralıklarını 18 Ekim’den bu yana işaretlenen 1.762-60 dolara yakın çoklu düşük düzeylerden bir araya gelen bir destek bölgesine yönlendirmeden önce bir ara duruş sunabilir.

XAU
Altın fiyatı günlük grafik / Kaynak: Fxstreet

Bunun yanı sıra analiste göre, 1.814 dolar civarında yukarıda sözü edilen yatay direncin ötesinde bir günlük kapanışın, altın alıcılarını geri çağırmak için şu anda 1.822 dolar civarında olan önceki destek hattından onaylanması gerekecek.

Altın
Altın fiyat aralıkları ek mühim düzeyler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu