Ethereum Haberleri

Güney Kore iktidar partisinden seçim döneminde kripto para ve NFT açılımı

Güney Kore iktidar partisinden seçim zamanında kripto para ve NFT açılımı, kripto haberleri bölümümüzde Güney Kore iktidar partisinden seçim zamanında kripto para ve NFT açılımı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Güney Kore iktidar partisinden seçim zamanında kripto para ve NFT açılımı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Güney Kore iktidar partisinden seçim zamanında kripto para ve NFT açılımı

Güney Kore’nin iktidardaki partisi Demokratik Parti’den (DPK) kripto para ve NFT açılımı geldi. Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası zamanında parti, NFT çıkaracak, bunun bunun yanında partili bir milletvekili de kripto parayla bağış almaya ekranlara gelecek.

Destekçilere NFT gönderilecek

The Korea Times’a göre bu aydan bu yana DPK, cumhurbaşkanı adayı Lee Jae-myung’un fotoğraflarını ve politikalarını içeren NFT’leri, seçim kampanyasına bağış yapan destekçilere gönderecek. Parti, NFT’lerin bir tür tahvil görevi göreceğini, sahiplerinin bu dijital varlıkları takas edebileceğini dile getirdi.

Parti milletvekili kripto para ile bağış alacak

Bunun yanı sıra DPK’dan Lee Kwang-jae ise önümüzdeki günlerde kripto para ile bağış almaya ekranlara gelecek. Bu bağışlar karşılığında verilecek makbuzlar da NFT şeklinde düzenlenerek destekçilerin e-posta adreslerine gönderilecek.

Parti, işin hukuki yönünü de inceledi ve sekiz ay boyunca bu konunun Ulusal Seçim Komisyonu (NEC) ve diğer devlet kurumlarıyla görüşüldüğünü açıkladı. Bağış sürecinin seçim kanunlarına uygun olarak yürütüleceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı adayından NFT’ye açık destek

DPK’nın cumhurbaşkanı adayı, oyun endüstrisinde NFT’leri kullanmaya dönük girişimleri destekliyor. Lee Jae-myung, geçen ay bir Youtuber ile yaptığı röportajda, Kore’nin oyunlarla sanal varlıklar ve NFT’leri entegre etmeye dönük küresel eğilimde önderlik etmesi gerektiğini dile getirdi.

Kasım ayında Güney Kore’de yapılan bir ankette 20 ila 40 yaş içindeki katılımcıların yüzde 40’ından fazlası kripto paralara yatırım yaptıklarını açıkladı.

Ülkede cumhurbaşkanlığı seçiminin 9 Mart 2022’de yapılması amaçlanıyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz aylarda kripto paralara getirilecek olan vergiler için 2023’e erteleme kararı alınmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu