Gündem

Hassas alan sayılan mekanlar nereler? 24.00’ten sonra müzik yasak…

Hassas alan sayılan mekanlar nereler? 24.00’ten sonra müzik yasak… , ekonomi haberleri bölümümüzde Hassas alan sayılan mekanlar nereler? 24.00’ten sonra müzik yasak… başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Hassas alan sayılan mekanlar nereler? 24.00’ten sonra müzik yasak…  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Hassas alan sayılan mekanlar nereler? 24.00’ten sonra müzik yasak…

Hassas alan sayılan mekanlar nereler? 24.00'ten sonra müzik yasak...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildi.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik değişikliğiyle, eğlence yerlerinin çevresel gürültü kriterlerine ilişkin düzenleme yapıldı.

Bu bağlamda, “Hassas” kullanımların bulunduğu alanlarda faaliyet gösteren açık ve yarı açık eğlence yerlerinde de 24.00-07.00 saatleri civarında canlı müzik yayını yapılması yasaklandı.

Hassas olarak geçen mekanlar ise merak konusu oldu. Vatandaşların gündeminde “hassas alan nereler, hangi mekanlar” sorusu yerini aldı.

Peki müzik yasağı olan hassas alanlar nerelerdir? İşte detaylar…

HASSAS ALAN SAYILAN MEKANLAR

Yönetmelikte geçen “çok hassas” kullanımlar, konut, hastane, çocuk ve yaşlı bakımevleri, yatılı eğitim kurumları ve öğrenci yurtlarını, “hassas” kullanımlar, otel, okul ve dini tesisleri,”az hassas” kullanımlar ise idari ve ticaret binaları, çocuk bahçeleri, oyun alanları ve spor tesislerini kapsıyor.

Bu mekan ve yapıların bulunduğu alanlarda konser, gösteri, miting, merasim, festival ve benzeri açık hava faaliyetlerinin de 24.00-07.00 saatleri civarında yapılması yasaklandı.

Hassas alan sayılan mekanlar nereler? 24.00 ten sonra müzik yasak... #1

Başa dön tuşu