Ekonomi Haberleri

Hatay, Adana, Osmaniye’de petrol arama süreleri uzatıldı

Hatay, Adana, Osmaniye’de petrol arama süreleri uzatıldı , ekonomi haberleri bölümümüzde Hatay, Adana, Osmaniye’de petrol arama süreleri uzatıldı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Hatay, Adana, Osmaniye’de petrol arama süreleri uzatıldı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Hatay, Adana, Osmaniye’de petrol arama süreleri uzatıldı

Hatay, Adana, Osmaniye'de petrol arama süreleri uzatıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün petrol arama ile ilgiliki kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama AŞ’nin Hatay, Adana, Osmaniye kara sınırları içinde kalan petrol arama sahalarında ruhsat süreleri uzatıldı. Şirket, söz konusu ruhsatı almak için 5 Mayıs 2020’de başvuruda bulunmuştu.

Hatay, Adana, Osmaniye de petrol arama süreleri uzatıldı #1

PETROL ARAMA SÜRELERİ İKİ YIL UZATILDI

Resmi Gazete’de yayına giren karara göre, Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama AŞ’nin Osmaniye kara sınırları içinde 46 bin 299 hektar yüz ölçümüne sahip sahası ile Hatay, Adana ve Osmaniye kara sınırları içinde 35 bin 775 hektar yüz ölçümüne sahip sahası için 2’şer yıl süreyle petrol arama ruhsatının uzatılmasına karar verildi.

Hatay, Adana, Osmaniye de petrol arama süreleri uzatıldı #2

Başa dön tuşu