Ethereum Haberleri

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül’den kripto para açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül’den kripto para açıklaması, kripto haberleri bölümümüzde Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül’den kripto para açıklaması başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül’den kripto para açıklaması ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül’den kripto para açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, Finansın Geleceği Zirvesi’nde gerçekleştirdiği konuşmada, kripto paralarla alakalı açıklamalarda da bulundu.

Gül, şu anda merkez bankasının bir dijital para hazırlığı içinde olduğu, dijital parayla alakalı bir yasa hazırlığı yapıldığını altını çizerek “Bunlarla birlikte ekonomimiz daha ciddi derinlik kazanacak. Bunu yaparken kripto paranın yarattığı, yaratacağı tahribatı da minimize edecek düzenlemeler yapacağız.” dedi.

Gül, kelimelerinin devamında dijital para ve kripto para ayrımının net biçimde gözetilmesi gerektiğini vurguladı. Burada Gül, kripto paranın arkasında bir otorite olmaması sebebiyle dijital para ile aynı kefeye konamayacağını açıkladı. Gül şöyle konuştu:

“Dijital para-kripto para ayrımını bir biçimde gözetmek durumundayız. Karşılığı olan, net bir otorite olan parayla, karşılığının ne olduğu bilinmeyen, arkasında kimin olduğu bilinmeyen bir parayı aynı kefede değerlendirme olanağımız yok.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu