Kripto Haberleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Kripto Para Toplantısı! İşte Detaylar

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Kripto Para Toplantısı! İşte Açıklamalar, kripto para takipçileri için Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Kripto Para Toplantısı! İşte Açıklamalar ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Kripto Para Toplantısı! İşte Açıklamalar başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Kripto Para Toplantısı! İşte Açıklamalar

Türkiye’de kripto para birimlerine yönelik çıkarılacak yasa, yatırımcılar aracılığıyla merakla bekleniyor. Bu amaçta devlet yetkilileri, uzman kişilerın görüşlerini almaya çalışıyor gibi görünmekte. Dün, bir uzman topluluğu, Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdür Dr. Ertürk’ü ziyaret ederek yasaya yönelik görüşlerini paylaşımı yaptı.

Türkiye’deki kripto para yasasına yönelik görüşmeler sürüyor

Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere bir önceki günlerde gündeme gelen kripto para yasası, uzman kişilerın radarına girdi. Bu konuya yönelik bir toplantı yapıldı. Dün ise, uzman kişiler ve devlet yetkilileri, ikinci kere toplandı. Toplantıya katılanlar içinde Blockchain Danışmanı Devrim Danyal, Gazeteci Erkan Öz, analist Kamile Uyar, Öğretim Görevlisi Tansel Kaya, Avukat Sima Baktaş, Dr. Vedat Güven, Öğretim Görevlisi Nurullah M. Dündar, Avukat Elçin Karatay, Volkan Korkmaz ve analist Crypto Kemal yer alıyordu.

Ziyarete yönelik düşüncelerini aktaran Crypto Kemal, Twitter hesabı üzerinden “Bugün Hazine Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kamb. G.Müd. Dr. Hakan Ertürk’ü ziyaret edip kripto para yasa tasarısı ile alakalı önerilerimizi dile getirdik, tasarı netleşmiş değil fakat yasanın öncelikli olarak yatırımcıyı korumaya yönelik olması için çalışma yaptıklarını dile getirdiler,” ifadelerini kullandı. Erkan Öz ise “Kripto yasa tasarısı ile ilgili görüşlerimizi aktardık. Karşılıklı fikir alışverişi yaptığımız verimli bir toplantı oldu,” dedi. Nurullah M. Dündar ise, konu başlıklarını daha kapsamlı kapsamlı olarak paylaşımı yaptı.

Dündar’ın paylaşımına göre “kripto varlık yatırımcılarının muhafaza edilmesinın öncelik olduğu, teknolojik gelişimi destekleyecek bir çalışma yapılması gerekliliği, oluşturulacak düzenleme ile yabancı yatırımcıların ülkemize yöneleceği, Blockchain projelerine destek verilmesinin önemi, sınırlayıcı olmayan, daha özgürlükçü ama denetlenebilen bir çalışmanın yapılması” konuların devlet yetkililerine aktarıldı. En son bu tasarının hareketli dijital dünyaya uyum sağlayacak bir tasarı olması ve bunların ardından ülkemizin Blockchain merkezi olabileceği iletildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu