Altcoin Haberleri

Hidrojen yakıtlı Toyota Hilux duyuruldu

Hidrojen yakıtlı Toyota Hilux açıklamaldu , ekonomi haberleri bölümümüzde Hidrojen yakıtlı Toyota Hilux açıklamaldu başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Hidrojen yakıtlı Toyota Hilux açıklamaldu  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Hidrojen yakıtlı Toyota Hilux açıklamaldu

Hidrojen yakıtlı Toyota Hilux duyuruldu

Elektrikli araç çalışmalarına hız veren Toyota, bir önceki günlerde Tayland’da Hilux modelini temel alan bir elektrikli pickup sergiledi.

Bunun yanı sıra, elektrikli Hilux konseptinin ne zaman yollara çıkacağı şimdilik bilinmiyor.

Şimdi de hidrojen yakıtlı Hilux geliyor

Son zamanlarda bir çok şirket, karbon emisyonunu en aza indirmek için elektrikli otomobiller üzerinde çalışıyor.. Bu şirketlerden birisi olan Japon devi Toyota, gelecekte daha fazla hidrojen yakıtlı otomobil üretmek istiyor,

Toyota, şimdi de  hidrojen yakıtlı bir Hilux modeli üzerinde çalıştığını açıkladı. . Toyota Motor Manufacturing (TMUK), proje için sıfır emisyonlu araç geliştirme maksadıyla Birleşik Krallık hükümetinden fon alacak.

Toyota’nın bu projesine İngiltere merkezli Ricardo, ETL, D2H ve Thatcham Research firmaları da destek verecek.

toyota hilux

İlk araçlar bu sene üretilecek

Proje kapsamı içinde ilk prototip araçların 2023 senesinde üretilmesi planlanıyor. Başarılı testlerin ve performans verilerinden sonra, ufak çaplı bir üretim planı da hayata geçirilebilir.

Hidrojen yakıtlı araç nedir

Hidrojen yakıtlı araçlar da tıpkı elektrikli araçlar gibi gücünü elektrikten alıyor. Lakin hidrojenli araçların içinde herhangi bir batarya yok. Bu araçlar, elektrik enerjisini içinde bulunan hidrojenden elde ediyor.

Benzin ve dizel gibi fosil yakıtların yerine hidrojen kullanmak, karbondioksit gazı oranını düşürebilmek için en iyi çözüm metotlarınden biri. Bu nedenle bazı üreticiler, bu teknolojiyi daha da geliştirmek için çalışıyor.

Başa dön tuşu