Gündem

Huawei yineledi: Akıllı telefon pazarından çekilmeyeceğiz

Huawei yineledi: Akıllı telefon pazarından çekilmeyeceğiz , ekonomi haberleri bölümümüzde Huawei yineledi: Akıllı telefon pazarından çekilmeyeceğiz başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Huawei yineledi: Akıllı telefon pazarından çekilmeyeceğiz  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Huawei yineledi: Akıllı telefon pazarından çekilmeyeceğiz

Huawei yineledi: Akıllı telefon pazarından çekilmeyeceğiz

Donald Trump yönetiminin koyduğu ambargolar yüzünden bi hayli zor durumda kalan ve Google lisansı iptal edilen Huawei, mobil cihaz pazarında bi hayli zor günler geçiriyor.

Akıllı telefon satışlarında ilk beşin dışında kalan ve kendi vatanı Çin’de önderliğini kaybeden Huawei, 2021’in ilk yarısında gelirlerinin yüzde 30’unu da kaybetmişti.

Tüm zorluklara rağmen mobil cihaz pazarından çekilmeyeceğini vurgulayan Huawei, bu sözlerini yineledi ve yeni amiral gemisi modelleri satışa çıkarmaya devam edeceklerini vurguladı.

HUAWEI’NİN PES ETMEYE NİYETİ YOK

Huawei Full Connect Konferansı’nda şirket başkanı Xu Zhijun, ABD baskıları sebebiyle zor durumda olduklarını, fakat pes etmeye niyetlerinin olmadığını dile getirdi.

Huawei yineledi: Akıllı telefon pazarından çekilmeyeceğiz #1

Huawei, kısa süre önce Huawei P50 serisini piyasaya sürdü, fakat bu mobil cihazlar ABD ambargoları sebebiyle 5G ağlarını desteklemiyor.

Huawei ise, düşen telefon satışlarının normale dönebilmesi için birkaç yıl daha geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Başa dön tuşu