Altcoin Haberleri

Hyundai, içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı

Hyundai, içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı , ekonomi haberleri bölümümüzde Hyundai, içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Hyundai, içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Hyundai, içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı

Hyundai, içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı

Elektrikli otomobillerin ağır ağır pazara hakim olmaya başladığı son senelerda, geleneksel motorlar için yolun sonu göründü.

İçten yanmalı motor geliştirmeyi durdurduğunu açıklayan Volkswagen ve Audi’den sonra bir hamle de Hyundai’den geldi.

Business Korea’da bulunan habere göre Hyundai, Ar-Ge genel merkezindeki içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı.

EKİP, ELEKTRİKLİ ARAÇ MERKEZİNE TRANSFER EDİLDİ

Verilen bilgiye göre şirket, içten yanmalı motor ve şanzıman geliştirme ekibini elektrikli araçlarla alakalı başka bir ekibe transfer etti.

Motor geliştirme merkezi tamamen kapatıldı ve burada klasik güç aktarma organlarıyla alakalı tüm merkezler elektrik dönüşümüyle alakalı birimlere dönüştürüldü.

Motor geliştirme merkezinin de bulunduğu Namyang Araştırma Enstitüsü, 12 bin Ar-Ge personeline sahip ve Hyundai Motor Group’un beyni olarak görülüyor.

Burada yapılan köklü değişiklik, şirketin elektrikli araçlar hususunda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

hyundai

Başa dön tuşu