Altcoin Haberleri

Hyundai, uçan araba üretecek yeni şirketini duyurdu

Hyundai, uçan araba üretecek yeni şirketini açıkladı , ekonomi haberleri bölümümüzde Hyundai, uçan araba üretecek yeni şirketini açıkladı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Hyundai, uçan araba üretecek yeni şirketini açıkladı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Hyundai, uçan araba üretecek yeni şirketini açıkladı

Hyundai, uçan araba üretecek yeni şirketini duyurdu

Son zamanlarda bir çok şirket, kendi uçan arabalarını geliştirmek ve gelecekte kullanabilmek için çalışmalar yürütüyor. Trafik derdini tamamen ortadan kaldırmayı amacı olan bu taşıtların, önümüzdeki senelerda tamamen yaşamımıza girmesi bekleniyor.

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, uçan arabalar için yeni bir adım attı. Marka, uçan araç üretmek ve önümüzdeki zamanlarda mobilite vizyonunu daha da ileriye taşımak için Supernal LLC isimli yeni bir şirket kurduğunu açıkladı.

Supernal, elektrikli hava araçları ailesini geliştirerek önümüzdeki zamanlarda mobilite endüstrisini de şekillendirecek.

İLK UÇUŞ 2028’DE

Seri üretim olarak piyasaya sunacağı dikey iniş ve kalkış (eVTOL) aracını daha da ilerletmeye ve iyileştirmeye devam eden şirket, ilk ticari uçuşunu 2028’de başlatmayı ve 2030’larda da pazarı iyice genişletmeyi planlıyor. Supernal, Hyundai’nin seri üretim uzmanlığından yararlanarak operasyonlarını kesintisiz hale getirecek.

aircar

Aynı anda 4 veya 5 yolcu alması hedeflenen hava aracı, ağırlıklı olarak şehir içi ulaşımda kullanılacak.

Supernal’in ilk hava aracı elektrikle çalışacak ve bunun bunun yanında otonom özellikli olacak. Elektrikli hava aracı, öncelikli olarak ABD’deki kamu ve özel kuruluşlarla birlikte akademik alanlarda iş birliği yapılarak kullanılacak.

Uluslararası düzeyde altyapı ve ulaşım ağını genişletmesi beklenen Supernal, İngiltere ve Kanada’da da aktivitelerine ağırlık vererek hava sahası yönetim hususunda uzmanlaşacak.

Başa dön tuşu