Gündem

İBB’de sekreter olan Sevtap Ayman’ın görümcesinin kırmızı kategoride aranan terörist olduğu ortaya çıktı

İBB’de sekreter olan Sevtap Ayman’ın görümcesinin kırmızı bölümde aranan terörist olduğu yaşandı, gündemdeki haberler bölümümüzde İBB’de sekreter olan Sevtap Ayman’ın görümcesinin kırmızı bölümde aranan terörist olduğu yaşandı konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. İBB’de sekreter olan Sevtap Ayman’ın görümcesinin kırmızı bölümde aranan terörist olduğu yaşandı ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

İBB’de sekreter olan Sevtap Ayman’ın görümcesinin kırmızı bölümde aranan terörist olduğu yaşandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı bilgilendirmede İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işbaşı yaptırılan personelden; 455’inin PKK/KCK, 80’inin DHKP-C, 20’sinin MLKP, 2’sinin MKP, bunun bunun yanında bazılarının FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğu iddiaları üzerine özel teftiş başlattığını duyurmuştu.

A Haber’de bulunan habere göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Muhtarlıklar Müdürlüğü’ne personel olarak aldığı Sevtap Ayman’ın  2011-2012 senelerında Kandil ve Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına gittiği ve orada bulunan PKK’lılarla görüştü. dli kontrol şartıyla serbest kalmasının ardından İBB Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Muhtarlıklar Müdürü Ali Öztürk’ün Özel Kalemi’nde sekreter olarak vazifeye devam eden Ayman’ın kocasının ablasının kırmızı bölümde aranan terörist olduğu yaşandı.

Bunun yanı sıra İBB Sözcüsü Murat Ongun basında bulunan bazı haberler üzerine Sevtap Ayman’ın tutuklu olmadığını mesleğinin gereği görevi başında olmaya devam edeceğini dile getirdi. 

SEVTAP AYMAN’IN EŞİNİN ABLASI KIRMIZI KATEGORİDE ARANAN İSİMLERDEN

İBB Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Muhtarlıklar Müdürü Ali Öztürk’ün Özel Kalemi’nde sekreter olarak çalışan Sevtap Ayman’ın eşinin ablası olan Mizgin kod adlı Kadriye Sayın’ın, 29 yıl önce terör örgütü PKK’nın  kadrosuna katıldığı ve Suriye alanında terör örgütü içinde sözde tabur komutanı olarak faaliyet yürüten ve İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar listesinde Kırmızı Kategori’de aranan isimlerden olduğu yaşandı.

555.jpg

Kadriye Sayın’ın PKK/KCK terör örgütü içinde sözde özel kuvvetler eğitimi aldığı, 1993-1999 senelerı içinde sözde Botan Sahada takım komutanı olarak faaliyet yürüttüğü, 2000-2008 senelerı içinde Irak’ ın kuzeyi Haftanin-Zap bölgelerinde sözde bölük komutanı olarak faaliyet yürüttüğü, 2008 senesinde Irak’ ın kuzeyinde sözde Metina bölgesinde sözde bölük komutanı olarak faaliyet yürüttüğü, 2013 senesinde Irak’ ın kuzeyi Zap bölgesinde terör örgütü içinde sorumlu olduğu, 2015 senesinde Irak’ ın kuzeyi sözde Metina bölgesinde terör örgütünün kadın yapılanması YJA- Star içinde sözde 5’li yürütmede olduğu bilgisine ulaşıldı. Kırmızı bölümde aranan teröristin, 2015 yılı içinde PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü içinde Suriye Kobani bölgesinde sözde saha sorumlusu düzeyde faaliyet yürüttüğü, 2017 senesinde PKK/KCK terör örgütünün sözde kadın yapılanması YPJ içinde Suriye’ de sözde Afrin kantonunda tabur sorumlusu olduğu belirlendi.

21 Nisan 2018’de yakalanan Bişenk kod adlı terörist ifadesinde, Mizgin kod adlı Kadriye Sayın’ın örgüte katılan eski İsimlerden olduğunu altını çizerek Kobani’de tüm akademilerin üzerinde sorumlu olarak faaliyet yürütüğünü dile getirdi.

Sayın, örgüt elemanı bir çok teröristin ifadelerinde de adı geçti. Teröristler ifadelerinde “Mizgin kod adlı örgüt elemanıdur. 2007 yılı içinde Zap Eyaleti’nde Türk Güvenlik Güçlerine karşı eylemlerde bizzat olduğunı kendi anlatımlarından biliyorum. Örgüt içinde üst düzey faaliyetlerini olduğunu duydum. Örgüt içinde ilk doçka kullanan kadın olduğunu biliyorum. 2015-2017 senelerı içinde Suriye Ayn El Arap (Kobani) bölgesinde faaliyet yürütürken kendisi de sözde Kobani sahasında olan tüm akademilerin sorumlusu olarak görev yapıyordu. 2019-2020 senelerında YJA Star Genel Yürütme Konseyine düzenlemesinin yapıldığını öğrendim. halen aynı görevi yürütüyor.” şeklinde adı geçti. Kadriye Sayın’ın İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar listesinde Kırmızı Kategori’de arandığı bilgisine ulaşıldı.

KAYNAK: A Haber

Başa dön tuşu