Gündem

İHH’dan Lübnan’da insani yardım dağıtımı

İHH’dan Lübnan’da insani yardım sevkiyatı , ekonomi haberleri bölümümüzde İHH’dan Lübnan’da insani yardım sevkiyatı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. İHH’dan Lübnan’da insani yardım sevkiyatı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

İHH’dan Lübnan’da insani yardım sevkiyatı

İHH'dan Lübnan'da insani yardım dağıtımı

Lübnan’da yardım çalışmalarını aralıksız bir biçimde sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam etmekte.

İHH bu bağlamda, Lübnan’ın Sayda, Sur, Trablus, Beka ve Beyrut illerinde yaşayan bin Filistinli aileye ve 300 Lübnanlı aileye gıda sevkiyatı yaptı.

Kalkınma projeleri kapsamı içinde destek İHH’nın ülkedeki çalışmaları çerçevesinde, Vadi ez-Zine bölgesinde bulunan, 150 öğrencinin hafızlık eğitimi aldığı Osman b. Afvan Kur’an Kursu’na yönelik işletim desteği başlatıldı.

42 EV 2 MESCİD YENİLENDİ

Nehrü’l Barid ve Şatilla kamplarında 47 ev ve 2 mescidin aydınlatmaları yenilendi. Ayrıca, İHH aracılığıyla Sayda, Trablus, Sur ve Beyrut’ta yaşayan 7 aileye kalkınma projeleri kapsamı içinde destek verildi.

Lübnan’da son durum Lübnan’da yaşanan ekonomik kriz, toplumun büyük kesimini etkiliyor. Ülkedeki gıda ve kışlık malzeme eksikliği sebebiyle Suriye ve Filistinli mültecilerin bunun yanında Lübnan halkı da dışarıdan gelen yardımlara ihtiyaç duyuyor.

İHH dan Lübnan da insani yardım sevkiyatı #1

SMS DESTEK HATTI

Lübnan’da yaşanan ekonomik kriz bundan dolayı yoksulluk her geçen gün artıyor.

Destek olmak için İHH aracılığıyla Yemen halkına yardımda bulunmak isteyen hayırseverler, LÜBNAN yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL yardımda bulunabiliyor.

Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile veya İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına LÜBNAN yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.

İHH dan Lübnan da insani yardım sevkiyatı #2

İHH dan Lübnan da insani yardım sevkiyatı #3

İHH dan Lübnan da insani yardım sevkiyatı #4

İHH dan Lübnan da insani yardım sevkiyatı #5

İHH dan Lübnan da insani yardım sevkiyatı #6

Başa dön tuşu