Altcoin Haberleri

İkinci el otomobil piyasasında durgunluk devam ediyor

İkinci el otomobil piyasasında durgunluk devam etmekte , ekonomi haberleri bölümümüzde İkinci el otomobil piyasasında durgunluk devam etmekte başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. İkinci el otomobil piyasasında durgunluk devam etmekte  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

İkinci el otomobil piyasasında durgunluk devam etmekte

İkinci el otomobil piyasasında durgunluk devam ediyor

Geçtiğimiz haftalarda sıfır otomobillere gelen ÖTV indirimi sonrası gözler ikinci el pazarına çevrildi. Lakin söz konusu değişiklik, ikinci elde fiyatlara yansımadı.

Ne sıfır ne de ikinci el araçlardan satış yapamayan oto galericiler, bu durumdan pek de tatmin değil.

Pandemi dönemiyle birlikte mühim bir ivme yakalayan ikinci el araç piyasası bir süredir durgun seyrediyor. Talebin olmadığını söyleyen oto galericiler, piyasanın önümüzdeki zamanda hareketleneceğini düşünüyor.

Galerici Ümit Kayıtbey, piyasada durgunluğun devam ettiğini söyleyerek, “Geçen yıl piyasada çalışma vardı. Piyasanın ileriki zamanda hareketleneceğini düşünüyorum. Fiyatlarda stabil ilerliyor.

“TALEPLER DÜŞÜK”

Sıfır araç bulunmaması ve koronavirüs etkilerinin devam etmesinden kaynaklı piyasa bi hayli etkilendi. Araçlara talep de şu zamanda düşük seyrediyor. İlkbaharda ikinci el araçlara talep yer alacağını düşünüyorum.” dedi.

İkinci el otomobil piyasasında durgunluk devam etmekte #1

Galerici Ömer Şahin ise, “İkinci el otomobil piyasasında pandemi zamanında bir çalışma yaşanmıştı. 2020’nin son çeyreğine kadar piyasada bir çalışma vardı.

“YASAK GELMEZSE HAREKETLİLİK BAŞLAR”

Bu durumun bir sebebi de vatandaşın altın ve döviz gibi yatırım araçlarına yönelmesidir. Kurban Bayramı’ndan sonra biraz çalışma yaşanmıştı fakat şu zamanda biraz piyasada durgunluk yaşanıyor. Şu anda araçlara talep yok fakat koronavirüs sebebiyle yasaklar gelmezse tekrar çalışma başlayabilir.” ifadelerini kullandı.

OTO

Başa dön tuşu