Gündem

Instagram, 2022’de videolara daha fazla ağırlık verecek

Instagram, 2022’de videolara daha fazla ağırlık verecek , ekonomi haberleri bölümümüzde Instagram, 2022’de videolara daha fazla ağırlık verecek başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Instagram, 2022’de videolara daha fazla ağırlık verecek  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Instagram, 2022’de videolara daha fazla ağırlık verecek

Instagram, 2022'de videolara daha fazla ağırlık verecek

Instagram başkanı Adam Mosseri, platformunun 2022 planlarından ve genelde nelere odaklanacaklarından bahsetti.

Mosseri, yeni yılda video çalışmalarını iki katına çıkaracaklarını ve tüm video formatlarını Reels etrafında birleştireceklerini açıkladı.

Yayınladığı bilgilendirmede gelecek planlarından bahseden Instagram CEO’su, “Instagram’ın ne olduğunu yeniden düşünmemiz gerekecek çünkü dünya hızla değişiyor ve biz de onunla birlikte değişmek zorunda kalacağız.” dedi.

DAHA FAZLA PARA KAZANMA ARACI GELİYOR

İçerik oluşturuculara değinen Mosseri, Instagram’ın içerik oluşturucuların geçimlerini sağlamalarına yardımcı olmak adına daha fazla para kazanma aracı sunacağını açıkladı.

instagram

Platform, bunun bunun yanında kullanıcıların tecrübeleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilmesi maksadıyla şeffaflığa odaklanacak.

Mosseri, Instagram’ın ‘bireylerin çevrimiçi olarak bağlantı kurmasının birincil yolu’ olarak tanımladığı mesajlaşmaveyaha fazla ilgi göstereceğini dile getirdi.

Bu nedenle gelecek yıl, Instagram DM için daha fazla özellik yayına girmesi hedefleniyor.

Başa dön tuşu