Gündem

Instagram, çocuklara özel uygulamasını durdurdu

Instagram, çocuklara özel uygulamasını durdurdu , ekonomi haberleri bölümümüzde Instagram, çocuklara özel uygulamasını durdurdu başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Instagram, çocuklara özel uygulamasını durdurdu  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Instagram, çocuklara özel uygulamasını durdurdu

Instagram, çocuklara özel uygulamasını durdurdu

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal platform platformlarından Instagram, çocuklara daha güvenilir bir ortam sağlamak maksadıyla yeni çalışmalar yürütüyor.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberimizde, Instagram’ın çocuklara özel bir sürümünün yayınlanacağından bahsetmiştik.

Hatta Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın çocuk versiyonu üzerinde çalıştıklarını da doğrulamıştı.

ELEŞTİRİLER SONRASI GERİ ADIM

Geçen hafta Wall Street Journal gazetesinin paylaştığı Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un şirket içi raporları, Instagram’ın gençler üzerindeki olumsuz tesirinin şirket aracılığıyla da bilindiğini görülmektedirmıştı.

Buna rağmen Instagram’ın 13 yaş altı çocuklar için bir uygulama üzerinde çalışması kamuoyunda tepkiye yol açmıştı.

Gelen tepkiler üzerinde ABD’li şirket çocuklar için geliştirdiği Instagram sürümünü askıya aldı.

instagram

Instagram’ın Başkanı Adam Mosseri, Sosyal paylaşım platformu Twitter’dan yaptığı bilgilendirmede, şirketin “aileler, uzman kişiler, karar vericiler ve denetleyicilerle birlikte çalışarak onların endişelerini dinleyeceğini ve projenin genç ergenler için değerini ve önemini göstereceğini” dile getirdi.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook aracılığıyla 2012 senesinde satın alınan Instagram’ın 13 yaş altı için özel bir platformu olmasının çocuklar için daha iyi yer alacağına inandıklarını ifade eden Mosseri, YouTube ve TikTok gibi şirketlerin de yaş grubuna özel uygulamaları olduğunu hatırlattı.

Başa dön tuşu