Gündem

Instagram, doğum günü paylaşımını zorunlu hale getiriyor

Instagram, doğum günü paylaşımını zorunlu hale getiriyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Instagram, doğum günü paylaşımını zorunlu hale getiriyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Instagram, doğum günü paylaşımını zorunlu hale getiriyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Instagram, doğum günü paylaşımını zorunlu hale getiriyor

Instagram, doğum günü paylaşımını zorunlu hale getiriyor

Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından Instagram, son haftalarda çocuk kullanıcıların gizliliği sebebiyle bi hayli eleştiriliyor.

Daha önce, Instagram’ın çocuklar için özel bir sürümü üzerinde çalıştığını söyleyen şirket, şimdi de doğum günü paylaşımını zorunlu hale getiriyor.

Instagram, kullanıcıların profil oluştururken doğum günü tarihi girmesine zaten olanak sağlıyordu, fakat yeni özellikle birlikte artık bu zorunlu olacak.

Açıklamalara göre bu karar, genç kullanıcıların daha güvenli ve özel bir deneyim yaşamasını sağlamak maksadıyla alındı.

DOĞUM GÜNÜNÜ PAYLAŞMAYAN HESABINA GİREMEYECEK

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta başkan yardımcılığı yapan Pavni Diwanji’nin açıklamalarına göre, doğum gününü paylaşmayan kullanıcıların Instagram’a girişi engellenecek.

Ayrıca, halen doğum gününü girmemiş olan kullanıcılara yapması gerekenler ile ilgili bildirim gönderilecek.

instagram

Diwanji’ye göre doğum günü bilgisi, genç kullanıcıların muhafaza edilmesinı sağlayacak ve yaşlara göre reklam gösterilmesinde ve yaş sınırı olan gönderilerin görüntülenmesinde kullanılacak.

YAPAY ZEKA, SAHTE BİLGİLERİ İNCELEYECEK

Hemen aklınıza şu soru gelebilir: Doğum tarihimi yanlış girsem Instagram nasıl anlayacak?

Şirket, doğum günü hususunda yalan söyleme ihtimali olanlar için de bir yol geliştirdi. Açıklamalara göre, bir yapay zekâ sistemi gönderileri inceleyerek kullanıcıların doğum günü ile ilgili yalan söyleyip söylemediğini tahmin edebilecek.

Diwanji, bu kojnu ile ilgili şu ifadelere yer verdi: “Gelecekte teknolojimiz, dile getirdiğiniz yaşta olmadığınızı anlayabilecek ve szi yaşınızı doğrulamanızı sağlayacak olan seçenekleri içeren bir menüye yönlendirecek.”

Başa dön tuşu