Gündem

Intel, Apple’ın kilit mühendislerinden birini transfer etti

Intel, Apple’ın kilit mühendislerinden birini transfer etti , ekonomi haberleri bölümümüzde Intel, Apple’ın kilit mühendislerinden birini transfer etti başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Intel, Apple’ın kilit mühendislerinden birini transfer etti  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Intel, Apple’ın kilit mühendislerinden birini transfer etti

Intel, Apple'ın kilit mühendislerinden birini transfer etti

ABD’li teknoloji devleri Apple, son senelerda ortalama 100 mühendisi Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a kaptırmıştı. Rakip şirketlere daha fazla çalışan kaptırmak istemeyen şirket, bir önceki günlerde çalışanlara bonus dağıtmaya başlamıştı.

Geçtiğimiz haftalarda Apple; silikon tasarımı, donanım ve belirli yazılım ve operasyon gruplarındaki bazı mühendislere 50 bin dolar ile 180 bin dolar içinde değişen bonus yahut hisse verdi.

KİLİT MÜHENDİSİ INTEL’E KAPTIRDI

Görünüşe göre Apple’ın bu politikası, bazı çalışanlarda işe yaramıyor. Apple Silicon işlemcilerin geliştirilmesinde mühim bir rol oynayan kilit mühendis Jeff Wilcox, eski şirketi Intel’e geri döndü.

Wilcox, 2013 senesinin Kasım ayından bu yana Apple’da Mac Sistem Mimarisi Direktörü olarak çalışıyordu.

Jeff Wilcox

Jeff Wilcox, Apple için son derece mühim bir mühendisti. Çünkü şirketin kendi M1 işlemcilerinin geliştirilmesine ve Intel işlemcilerden Apple Silicon’a geçiş sürecine Wilcox öncülük etti.

2010’dan 2013’e kadar Intel’de çalışan Jeff Wilcox, Intel Atom’un güç yönetimi mimarisinden sorumluydu. Şimdi ise işinde uzman mühendis, işlemci devinde Tasarım Mühendisliği Grubu’nun teknolojiden sorumlu başkanı olarak görev yapacak.

Başa dön tuşu