Gündem

iPhone sahiplerine kritik uyarı: App Store’da yasa dışı uygulamalar var

iPhone sahiplerine kritik ikaz: App Store’da yasa dışı uygulamalar var , ekonomi haberleri bölümümüzde iPhone sahiplerine kritik ikaz: App Store’da yasa dışı uygulamalar var başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. iPhone sahiplerine kritik ikaz: App Store’da yasa dışı uygulamalar var  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

iPhone sahiplerine kritik ikaz: App Store’da yasa dışı uygulamalar var

iPhone sahiplerine kritik uyarı: App Store'da yasa dışı uygulamalar var

iPhone ve iPad’lerin arkasındaki isim olan Apple’ın kendi uygulama mağazası App Store, geliştirici Kosta Eleftheriou’nun enteresan bir iddiası ile gündeme geldi.

Eleftheriou, App Store’da aylardır birkaç yasa dışı film akışı uygulaması bulunduğu iddiasıyla iPhone ve iPad üyelerine uyarıda bulundu.

İddialara göre, bu uygulamalar kullanıcılara kendilerini meşru göstermek için film fragmanları ve fotoğraf filtreleri kullanıyor.

Uygulamalar, bunun bunun yanında ekstra özelliklere ulaşım sağlanması için kod girilmesini yahut uygulamanın paylaşılmasını istiyor.

Uygulamalarda, Apple’ın yüzde 15-30 komisyon aldığı premium abonelik katmanlarının bulunduğu da gelen bilgiler içinde.

APP STORE

TANITIM İÇİN FENOMENLER KULLANILIYOR

Eleftheriou, yasa dışı uygulamaların tanıtımı için milyonlarca takipçiye sahip sosyal platform fenomenlerinin kullanıldığını öne sürüyor.

Gelen bilgilere göre, Apple’ın denetimlerinden geçmeyi başaran bu uygulamalar, toplam 2 milyondan fazla indirildi ve günde ortalama 16 bin dolar gelir elde ediyorlar.

Başa dön tuşu